Kocie zachowania

Na wolności większość dużych kotów, aby przetrwać, polega wyłącznie na sobie, a nie na stadzie. Twój kot zachowuje się tak samo. Dlatego regularnie wysyła jasne sygnały do innych kotów, aby zapobiec nieporozumieniom i uniknąć potencjalnych konfliktów. Jednym z takich najsilniejszych sygnałów jest zapach.

Kocie zachowania
 

Wrażliwy na zapachy

Całe ciało Twojego kota jest specjalnie przystosowane do wysyłania i odbierania komunikatów zapachowych.

W jamie ustnej ma nawet specjalny organ, zwany „narządem Jacobsona”, którego używa do analizy zapachów..ilkiy
 

Ocieranie

Twój mały, futrzasty przyjaciel uwielbia ocierać się o różne rzeczy: ramy drzwi, nogi krzeseł, słupki, drzewa, a także oczywiście o Ciebie. Ocieranie może wydawać się zwykłym, kocim zachowaniem, ale w rzeczywistości jest dość skomplikowane. Twój kociak nie tylko pozostawia ważne sygnały zapachowe, ale również je odbiera.
 

Drapanie

Podobnie jak spokrewnione z nim wielkie koty, Twój pupil spędza dużo czasu na drapaniu różnych rzeczy w swoim otoczeniu. Podtrzymując takie instynktowne, kocie zachowanie, tak naprawdę robi kilka rzeczy na raz:
  • Utrzymuje pazury w idealnym stanie.
  • Trenuje mięśnie i ścięgna, które poruszają pazurami.
  • Zostawia sygnały wizualne, które znaczą jego terytorium.
  • Zostawia sygnały zapachowe ze specjalnych gruczołów na łapach.

Zachowanie kota polegające na drapaniu powierzchni, może i jest zgodne z jego naturą, ale nie zawsze będzie dobre dla Twoich mebli. Dlatego dobrym pomysłem jest podarować mu drapak, na którym będzie mógł trenować.
Poprzedni artykuł Następy artykuł
X

To nie to, czego szukałeś? Możesz użyć wyszukiwarki.