Rasy Kotów

Powrót
Kot balijski

Kot balijski

Kot balijski jest aktywnym i stale zajętym kotem, który lubi „pogawędki” i z ogromną chęcią chodzi za swoim opiekunem, hojnie okazując swoje uczucia!

Historia  rasy

Ta rasa kota długowłosego należy do rodziny kotów orientalnych i została wyhodowana dzięki rozmnażaniu długowłosych osobników z miotów kotów syjamskich z terenu całych Stanów Zjednoczonych. Jego elegancka sylwetka i ruchy były inspiracją dla jego nazwy, ponieważ przypominał hodowcom rodzimych tancerzy z wyspy Bali.

Wygląd

Kot balijski jest średniej wielkości, a jego smukła sylwetka odpowiada wyglądowi kota syjamskiego. Szczupłe ciało otula półdługa, jedwabista sierść, która pomimo swojej długości, nie wymaga tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jak w przypadku innych ras kotów długowłosych. W rzeczywistości, piękna sierść i jego wspaniały długi puchaty ogon to jedyne cechy odróżniające go od kotów syjamskich. Jego oczy w kształcie migdałów są niebieskie, a akceptowalne kolory umaszczenia podpalanego to niebieski, liliowy, brązowy i czekoladowy.

Charakter kota balijskiego

Dla osób zdecydowanych na kota, który jest bystry i czujny, kot balijski będzie aktywnym, zabawnym i oddanym towarzyszem, o eleganckim i atrakcyjnym wyglądzie, dla którego nie ma nic lepszego niż przytulanie lub siedzenie na kolanach opiekuna.