Rasy Kotów

Powrót
Kot egzotyczny krótkowłosy

Kot egzotyczny krótkowłosy

Jeśli masz mało czasu, ale chcesz mieć ko... Przepraszamy, chcesz dzielić życie z kotem, który ma wygląd celebryty to kot egzotyczny krótkowłosy jest dla Ciebie. Dla wielu wielbicieli tej rasy to po prostu pers w wersji „bezobsługowej” dzięki łatwej w pielęgnacji i aksamitnej sierści, która występuje w imponującej gamie kolorów.

Wygląd

Jego urocze rysy pyszczka, niemal jak u małego kotka, są jedną z jego najbardziej zachwycających cech, a duże okrągłe oczy, małe uszy, płaski pyszczek i krótki nosek nadają mu  słodko wyglądający wyraz twarzy. Jednak te cechy, nadające mu wygląd „dziecięcej twarzyczki”, są dla niego zgubne - jako rasa krótkoczaszkowa, cierpi z powodu trudności z oddychaniem i inne zaburzenia związane z brachycefaliczną budową czaszki.

Charakter kota egzotycznego krótkowłosego

Kot egzotyczny jest radosny, ciekawski i beztroski - to przyjemność posiadać takiego zwierzaka w domu. Choć rasa ta uwielbia towarzystwo ludzi, cieszy ją również samotność i własne towarzystwo, co czyni ją idealną rasą dla zapracowanego miłośnika zwierząt domowych. Kot egzotyczny krótkowłosy jest zatem kotem o dużych możliwościach adaptacyjnych, który z łatwością wpasuje się w każdą sytuację – zwłaszcza, gdy ma możliwość korzystania ze wszystkich udogodnień w domu.