Rasy Kotów

Powrót
Kot orientalny krótkowłosy

Kot orientalny krótkowłosy

Krótkowłosy kot orientalny jest zwierzęciem ciekawskim i pewnym siebie. To zarówno „żywe srebro”, jak i sama radość w domu. Rasa ta jest obdarzona wielką charyzmą i inteligencją, uwielbia życie na pełnych obrotach i nic nie może poradzić na to, że jego urokowi ulega każdy, z którym ma kontakt. Będąc tak pewnym siebie kotem, kot orientalny lubi angażować się w życie całej rodziny i chętnie weźmie udział we wszystkich codziennych czynnościach, niezależnie od tego, czy chodzi o zabawę w ogrodzie, czy też siedzenie na kolanach opiekuna i oglądanie ulubionego serialu.

Historia

Kot orientalny krótkowłosy został wyhodowany w latach sześćdziesiątych XX w. poprzez skojarzenie kotów syjamskich z kotami brytyjskimi, europejskimi i amerykańskimi krótkowłosymi, dlatego odziedziczył tak wiele cech rasy syjamskiej.

Charakter

Jego osobowość przypomina charakter kota syjamskiego - może być kotem zaradnym, wymagającym, przyjaznym, a jednocześnie niesamowicie ekstrawertycznym. Uwielbia „mówić”, ale nie jest tak głośny, jak jego syjamscy kuzyni. Kot orientalny najlepiej czuje się w towarzystwie ludzi i nie lubi zostawać sam na długi czas – będzie biegł na powitanie opiekunów po ich powrocie do domu, a także czekał na okazanie mu uwagi, zanim opiekun zajmie się czymś innym.