Rasy Kotów

Powrót
Burmilla

Burmilla

Burmilla jest kotem o typie i temperamencie kota burmskiego, ale jego najbardziej imponującą cechą jest błyszcząca cieniowana sierść lub ciemniejsze końcówki włosów. Kolor podstawowy to czysta srebrna biel. Oczy podkreślone są ciemnym kolorem, co daje oryginalny kontrast i wygląd kresek wokół oczu.

Historia

Piękne koty rasy Burmilla pojawiły się w Wielkiej Brytanii w 1981 r., w wyniku przypadkowego połączenia kota perskiego szynszylowego z kotką burmską liliową. Potomstwo było tak imponujące, że postanowiono kontynuować program hodowlany.

Wygląd

Burmilla to elegancki kot, średniej wielkości o muskularnym ciele, długich, mocnych nogach i o umiarkowanie grubym, długim ogonie. Głowa ma kształt średniego klina, z dużymi uszami, krótkim nosem i dużymi wyrazistymi oczami. Ponieważ Burmilla nosi w sobie recesywny gen długich włosów, pochodzący od kota szynszylowego, od czasu do czasu pojawiają się kocięta długowłose. Jednak ta długowłosa sierść nie plącze się i wymaga podstawowej pielęgnacji.

Charakter kota Burmilla

Beztroskie i zrelaksowane koty rasy Burmilla to pełni czułości, idealni pupile dla rodziny. Kot tej rasy jest energiczny i kochający, co czyni go doskonałym towarzyszem.