WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Burmski","url":"\/rasy-kotow\/burmski"}]

Burmski

Burmski

Kot burmski o egzotycznym wyglądzie i wrażliwej naturze, to kot o osobowości pełnej zalet. Dzięki swojemu radosnemu usposobieniu i wrażliwej naturze, kot burmski zachowuje swoją młodzieńczą radość i ciekawość przez całe życie, co czyni z niego idealnego kota dla dzieci.

Historia rasy

Historia jego pochodzenia sięga prawie 400 lat wstecz, ale koty burmskie, które znamy dzisiaj, po raz pierwszy pojawiły się w USA w 1920 roku, po skrzyżowaniu kota syjamskiego z kotem przywiezionym z Birmy.

Wygląd

Kot burmski to jedyna naturalna rasa brązowych kotów. Mają one krótką, błyszczącą, satynowo gładką w dotyku sierść o tradycyjnie ciepłym ciemnobrązowym kolorze i złote oczy. Dostępne są również inne odmiany kolorystyczne, od czerwonego i kremowego po liliowe i szylkretowe. Kot burmski to eleganckie zwierzę o egzotycznym wyglądzie. Są one potężnie zbudowane i mają doskonałą muskulaturę, co sprawia, że zaskakują  dużą masą ciała jak na swoją wielkość. Kot burmski ma długie ciało z zaokrągloną klatką piersiową, zaokrąglone końcówki uszu i małe łapki  .

Charakter kota burmskiego

Koty te są często określane jako „kotopsy” - uwielbiają wykonywać sztuczki i można je łatwo wyszkolić do przynoszenia zabawek, tak jak psa. Te wysoce inteligentne, czułe i niezwykle lojalne koty są bardzo rozmowne, choć na ogół są cichsze niż koty syjamskie. Kot burmski lubi towarzystwo innych kotów, a nawet psów i uwielbia kontakt z ludźmi oraz bycie w centrum uwagi.

  • Burmski
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records