WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Cornish rex","url":"\/rasy-kotow\/cornish%20rex"}]

Cornish Rex

Cornish Rex

Ten elegancko wyglądający kot o smukłym i muskularnym ciele, nie daje szans konkurentom w kocich konkursach piękności – wyróżnia go charakterystyczny rzymski nos i spektakularna karbowana sierść, która wygląda podobnie jak cięty aksamit i taka też jest w dotyku.

Historia Rasy

Rasa Cornish Rex powstała w latach pięćdziesiątych XX wieku i wywodzi się z Kornwalii w Wielkiej Brytanii, gdzie kornwalijski farmer w miocie swojego gospodarskiego kota znalazł kocię o skręconej sierści. Zabrał kotka do swojego lekarza weterynarii, który zasugerował ponowne skrzyżowanie kocurka z jego matką. Ku zaskoczeniu farmera, wszystkie nowe kocięta urodziły się z tą samą skręconą sierścią.

Wygląd

Pudlopodobna sierść tej rasy jest mało uczulająca i nie wymaga zbyt intensywnej pielęgnacji - to idealna rasa dla chorych na astmę, którzy zazwyczaj rezygnują z posiadania kota. Ta czuła, inteligentna, czujna i radosna rasa lubi towarzystwo ludzi i wymaga ich uwagi.

Charakter rasy Cornish Rex

Cornish Rex to uczuciowe zwierzę, pełne energii, które sprawdzi się jako wyjątkowy kot dla dzieci lub osób starszych. Koty tej rasy łatwo się nudzą, więc trzeba im dawać mnóstwo zabawek, jeśli długo przebywasz poza domem. Zazwyczaj są one przyjazne dla innych kotów oraz psów, mieszkających w tym samym domu. Większość opiekunów przyznaje, że kiedy już raz zamieszkali z kotem Cornish Rex, niechętnie wybierają inne rasy.

  • Cornish Rex
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records