WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Devon rex","url":"\/rasy-kotow\/devon%20rex"}]

Devon Rex

Devon Rex

To nietypowo wyglądające zwierzę, niczym jak „E. T.” kociego świata – to przez krótki, szeroki pyszczek, duże, nisko osadzone uszy, przypominające skrzydła nietoperza i delikatnie wyrzeźbione ciało. Te cechy nie czynią go bynajmniej nieatrakcyjnym - dodatkowo lubi łobuzerstwa i jest skrytym psotnikiem.

Historia rasy

Zwierzę to odkryto po raz pierwszy w Devon, w Anglii, w 1960 roku, w pobliżu hrabstwa Kornwalia, gdzie 10 lat wcześniej urodził się pierwszy kotek rasy Cornish Rex.

Wygląd

To wspaniałe zwierzę dla osób cierpiących na alergie na kota lub astmę, ponieważ posiada mało alergizującą „pudlopodobną” sierść, która nie wymaga dużej uwagi. Kot ten właściwie nie linieje. Ponieważ jego sierść jest niezwykle mało wymagająca w utrzymaniu, nie zapewnia takiej samej ochrony jak zwykłe kocie futro , dlatego też koty te muszą przebywać latem w chłodzie, a zimą w cieple. Aby zrekompensować brak podszerstka, Devon Rex ma nieco wyższą temperaturę powierzchni ciała niż inne rasy, dzięki czemu działa jak żywy termofor na kolana i stopy swojego opiekuna.

Charakter kota Devon Rex

Devon Rex jest inteligentnym i ekstrawertycznym zwierzęciem, które jest czułym i doskonałym kotem do domu – w kocie Devon Rex odkryjesz przyjaciela na całe życie. Będzie machał ogonem, kiedy jest zadowolony – a często się tak czuje – jest czujny, szybki i ma naturalną ciekawość świata, która tylko jeszcze bardziej wzmacnia jego psotliwy charakter.

 

  • Devon Rex
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records