WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Japonski bobtail","url":"\/rasy-kotow\/japonski-bobtail"}]

Japoński Bobtail

Japoński Bobtail

Długowłosy japoński bobtail istnieje od wieków na Wschodzie, podobnie jak odmiana krótkowłosa. To silny i zdrowy kot, który zazwyczaj ma od trzech do czterech niezwykle dużych, jak na noworodki, kociąt w miocie. W porównaniu z innymi rasami są one aktywne wcześniej niż kocięta innych ras, wcześniej też zaczynają chodzić i wpadać w kłopoty.

Historia rasy

Na podstawie jednych z najwcześniejszych zapisków wydaje się pewne, że kot domowy po raz pierwszy przybył do Japonii z Chin lub Korei co najmniej 1000 lat temu. Rasa japoński bobtail istnieje w Japonii od wielu stuleci i występuje w wielu starożytnych drukach i na obrazach.

Charakter kota japońskiego bobtail

Są to aktywne, inteligentne, gadatliwe koty, a ich cichy głos wypełniają różne tony – niektórzy opiekunowie uważają nawet, że ich kot „śpiewa”. Zachowanie kota może przypominać psa, ponieważ ta rasa lubi przenosić przedmioty w pyszczku, a także uwielbia energiczne zabawy w łapanie z opiekunem. Koty japońskie bobtail uwielbiają także rzucać się na wszystko, oglądanie ich wtedy to czysta przyjemność. Jest to zwierzę, które nie jest łatwo przestraszyć i które przystosowuje się do psów i innych zwierząt, a szczególnie dobrze radzi sobie w kontaktach z dziećmi. Zazwyczaj hodowcy udostępniają kocięta w wieku od 12 do 16 tygodni. Po 12. tygodniach kocięta powinny mieć swoje podstawowe szczepienia i osiągnąć w rozwoju fizyczną i społeczną stabilność. Ten czarujący kot ucieszy się z paru zabawek, drapaka i oczywiście z kontaktu z opiekunem - będzie wieść wówczas zdrowe, długie i szczęśliwe życie.

  • Japoński Bobtail
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records