Rasy Kotów

Powrót
Korat

Korat

Korat jest jedną z najstarszych ras kotów na świecie i jest znany w rodzimej Tajlandii jako „Si-Sawat” - święty kot i stróż szczęścia. O sierści Korata ze srebrnymi końcówkami krążą legendy - oznacza ona bogactwo dla handlarza i kupca, chmury deszczowe dla rolnika, szczęśliwe małżeństwo i dom dla panny młodej. W Tajlandii istniał zwyczaj obdarowywania panny młodej parą Koratów w dniu jej ślubu.

Historia rasy

Poza Azją rasa ta stała się popularna w USA na początku lat pięćdziesiątych, a następnie zdobyła popularność w Wielkiej Brytanii w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Do dziś pozostaje ona jedną z ulubionych ras po obu stronach Atlantyku.

Wygląd

Zwierzę ma piękną niebieską sierść, a jego duże, wyróżniające się zielone lub zielonozłote oczy są lśniące, czujne i bardzo wyraziste.

Charakter kota Burmilla

Jest to niezwykle inteligentne zwierzę, które można łatwo wyszkolić do aportowania zabawki, a nawet do spacerów na smyczy. Jednak Korat ma wystarczająco silną wolę, aby dać Ci znać, co lubi, a czego nie – szczególnie, gdy nie odczytasz jego sygnałów zbyt szybko. Korat jest pięknym zwierzęciem o łagodnej, inteligentnej naturze, która pozwala mu na bliskie związanie się z opiekunami. I choć jest to rasa, która nadaje się do większości domów, potencjalni opiekunowie powinni mieć świadomość, że od czasu do czasu kot ten lubi rozkoszować się swoją przestrzenią osobistą i należy mu zapewnić ciche miejsce, które pozwoli mu się odizolować.