WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Koty domowe","url":"\/rasy-kotow\/koty-domowe"}]

Koty Domowe

Korat

Koty domowe, powszechnie znane jako „dachowce”, są kotami najczęściej występującym w gospodarstwach domowych w całej Polsce.

Historia rasy

Nie jest to kot żadnej szczególnej rasy i wywodzi się od afrykańskiego dzikiego kota, który pojawił się około 8000 lat p.n.e. i występuje prawie w każdym miejscu, w którym żyją ludzie.

Charakter kotów domowych

Niektóre rasy mają predyspozycje do pewnych cech osobowości, ale koty domowe, ze względu na swoją losową hodowlę, nie mają określonego wyglądu ani temperamentu. Mają różne osobowości i występują w bardzo wielu umaszczeniach, o sierści różnego typu.

Wygląd

Wszystkie koty wymagają pielęgnacji, ale z powodu genu krótkich włosów większość kotów domowych nie wymaga wiele troski – oczywiście z wyjątkiem okazjonalnego szczotkowania, aby ograniczyć powstawanie kołtunów. Koty domowe lubią ludzi i będą z radością podążać za swoimi opiekunami. Stanowią one idealne zwierzęta domowe dla rodzin, jak również dla osób mieszkających w pojedynkę... Wszystkie są naprawdę wyjątkowe.

  • Koty Domowe
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records