WHISKAS PL

Tapez votre mot clé ci-dessous pour retrouver un produit ou un article de blog

Ocicat

Amerykańskie koty krótkowłose to jedyna cętkowana krajowa rasa rozmnażana wybiórczo, aby „udawać” dzikie koty. Ocicat jest dużym, aktywnym zwierzęciem o krępym i mocno umięśnionym ciele oraz o krótkiej, gęstej sierści z błyszczącym satynowym połyskiem, który podkreśla cętki.

Historia

W 1964 r. pierwotny Ocicat był nieoczekiwanym wynikiem eksperymentalnej hodowli, próbującej stworzyć kota syjamskiego o umaszczeniu kota abisyńskiego, jednak kocię, które się urodziło, o futrze w kolorze kości słoniowej ze złotymi plamkami, , było całkowitym zaskoczeniem.

Wygląd

Rasa otrzymała swoją nazwę ze względu na podobieństwo do ocelota i od razy zachwyciła wielu fanów kotów, a plan hodowlany powtórzono, aby uzyskać więcej ocicatów. Nigdy wcześniej nie podjęto próby wyhodowania całkowicie domowego kota, którego wyróżni cętkowane piękno dzikich kotów, przy jednoczesnym zachowaniu spokojnego, przewidywalnego usposobienia kota domowego.

Charakter Ocicat’a

Podczas gdy Ocicat wygląda jak dzikie zwierzę, jego temperament jest daleki od gwałtownego. Jest on całkowicie oddany swoim opiekunom. Ocicaty są one dość bystre i łatwe do wyszkolenia. Wiele z nich aportuje, chodzi na smyczy, reaguje na polecenia głosowe i łatwo dostosowuje się do zasad panujących w domu. Ich towarzyski charakter może sprawić, że będą one mniej niż niektóre inne rasy chętne do przebywania w samotności przez dłuższy czas, za to rasa ta będzie dobrym wyborem do gospodarstwa domowego z innymi kotami lub psami. Chociaż Ocicat jest nieco egzotycznym kotem, to jest on także zwierzęciem łatwym w utrzymaniu i nie wymagającym specjalnej opieki. Jego dieta jest taka sama jak w przypadku każdego innego kota domowego, a jego krótka sierść wymaga jedynie okazjonalnej kąpieli i pielęgnacji. Koty te nie są podatne na szczególne problemy zdrowotne, a odziedziczone przez nich geny dodają im energii i witalności.

  • Ocicat