WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Singapurski","url":"\/rasy-kotow\/singapurski"}]

Singapurski

Singapurski

Ta wspaniała rasa kotów wywodzi się z ulic Singapuru. Współcześnie, staranna kontrola rozwoju rasy pozwoliła zachować jej względnie wysoką jednorodność , co jest szeroko pożądane i akceptowane wśród miłośników kota singapurskiego.

Historia

Dumna międzynarodowa nazwa „Singapura” jest malezyjskim słowem oznaczającym Singapur, a w rasie tej znajdziemy połączenie ras z Azji Południowo-Wschodniej o gęstym futrze i niejednolitym umaszczeniu oraz kotów o sierści ciemnobrązowej. Można je również znaleźć w większości krajów świata.

Wygląd

Kot singapurski jest małym, krótkowłosym kotem o zauważalnie dużych orzechowych, zielonych lub żółtych oczach. Kolorystyka sierści jest dość unikalna i przypomina umaszczenie kuguara. Dość umięśnione ciało jest średniej długości z ogonem normalnej długości i bardzo małych łapkach.

Charakter

Czasami opisywane są przez opiekunów jako „natarczywe koty”, ponadto są ekstrawertykami, są ciekawe i bardzo skore do zabawy, ale nie niszczą rzeczy – przynajmniej nie celowo. Jest to inteligentny kot, wchodzący w interakcje z ludźmi, dzięki czemu jest wspaniałym towarzyszem na dobre i na złe. Jeśli szukasz kota godnego zaufania, to piękne zwierzę z jego talentem do zabawy, inteligencją i niepowtarzalnym wyglądem, urzeknie Cię od pierwszego spojrzenia.

  • Singapurski
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records