WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Snowshoe","url":"\/rasy-kotow\/snowshoe"}]

Snowshoe

Snowshoe

Kot snowshoe jest dość nową rasą w rodzinie kotów. Kocię o czterech białych łapkach zostało znalezione w miocie kociąt czystej krwi syjamskiej i był to początek rasy snowshoe, jaką znamy dzisiaj.

Historia

Wielu hodowców przyznaje, że dzieli ona swoje pochodzenie zarówno z kotami syjamskimi, jak i kotami birmańskimi, jednak dzisiejszy kot snowshoe jest zupełnie innym zwierzęciem. Pierwsza próba założenia rasy umiarkowanie dużych kotów syjamskich z białymi łapami rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych XX wieku pod nazwą Silver Laces. Jednak historia tej próby była krótka i nie posunięto się naprzód aż do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to Dorothy Hinds-Daugherty, hodowczyni kotów syjamskich z Filadelfii, zdecydowała się wyhodować średniego kota o białych skarpetkach w typie kota syjamskiego, a rasę tę ochrzciła nazwą Snowshoe. Wraz z pojawieniem się większej liczby hodowców i intensywniejszą pracą nad standardami, koty Snowshoe zostały uznane za osbną rasę w 1982 roku. Obecnie koty Snowshoe są stonowanym kotami pod każdym względem, z wyjątkiem wyróżniających się plamek.

Wygląd

Umaszczenie jest genetycznie recesywne i dlatego należy przestrzegać sztywnych wymogów, aby zachować i zaakcentować właściwe plamki. To nie jest tylko kot syjamski z białymi skarpetkami. Wzorzec ciała, który został ukształtowany na podstawie wyglądu wcześniejszych kotów syjamskich, to typ umiarkowanie orientalny lub foreign. Jedyna ekstremalna cecha tego kota to jego oczy, które powinny mieć kształt orzecha (większe i bardziej zaokrąglone niż oczy kotów syjamskich, ale nie tak okrągłe jak u kotów perskich) oraz możliwie jak najbardziej błyszczące i niebieskie.

Charakter

Te cudowne stworzenia są idealnymi zwierzętami domowymi. Są aktywne i pełne życia, chcą być zawsze z Tobą, dlatego wolą zwinąć się w kłębek na kolanach opiekuna, a nie na choćby najlepszym posłaniu dla kotów. Czasami są one nieśmiałe wobec obcych i nie lubią zbyt wielu zmian jednocześnie, ale są niezwykle oddane członkom rodziny, w tym innym zwierzętom. Są bardzo inteligentne i można je łatwo nauczyć zabaw, a podstawowe szkolenie to dla nich pestka. Jeśli więc chcesz mieszkać z kotem, który zajmuje się przede wszystkim zabawą, to kot rasy Snowshoe jest dla Ciebie.

  • Snowshoe
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records