WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Somalijski","url":"\/rasy-kotow\/somalijski"}]

Somalijski

Somalijski

Kot somalijski jest wdzięcznym, wysportowanym i dobrze umięśnionym kotem średniej wielkości o pięknej sierści i bujnym, niemal lisim ogonie. Koty somalijskie wymagają regularnej pielęgnacji, aby wyglądać świetnie, ale ich jedwabista w dotyku sierść jest mniej podatna na plątanie się niż sierść persów.

Wygląd

Kot somalijski o półdługich włosach występuje w czterech podstawowych typach ubarwienia: cynamon (brąz), płowy, niebieski i beżowo-płowy z tymi czterema kolorami również w gamie srebrnej. Każdy włos ma wiele pasm czarnego lub czekoladowo-brązowego odcienia. Kocięta rodzą się z sierścią o ciemnym ubarwieniu, która przekształca się w całkowicie paskowane ubarwienie w wieku około 18 miesięcy.

Charakter

Są to atrakcyjne, uwielbiające zabawę koty, o dużych migdałowych, bardzo wyrazistych oczach. Są spokojne i stanowią świetne towarzystwo dla dzieci. To zabawne, wysportowane koty, bardzo ciekawe i cieszące się z towarzystwa ludzi. Mają one cichy, przyjemny głos, którego nie używają zbyt często.

  • Somalijski
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records