WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Szkocki zwislouchy","url":"\/rasy-kotow\/szkocki-zwislouchy"}]

Szkocki Zwisłouchy

Szkocki Zwisłouchy

Szkocki zwisłouchy jest zdecydowanie kotem, który ma swój własny standard urody. W rzeczywistości przez swoje ciasno złożone uszy wystające z płaskiej, okrągłej głowy ten słodki kot wygląda tak, jakby „nosił” kask.

Historia

Pierwszy szkocki zwisłouchy urodził się w miocie kotów w szkockim gospodarstwie w 1961 roku, ale od tego czasu został skrzyżowany z brytyjskim krótkowłosym, aby stworzyć rasę kotów średniej wielkości o rozumnych, dużych, okrągłych oczach i oklapłych uszach.

Wygląd

Ma wyraziste wąsy, przez które wygląda, jakby się uśmiechał. Poza tym, kot ten ma niezwykły zwyczaj spania na plecach.

Charakter

Jest to zwierzę obdarzone miłym charakterem, które po prostu uwielbia ludzkie towarzystwo i chętnie będzie wraz z Tobą nadzorował wszystkie czynności domowe. Nie radzi sobie dobrze jedynie we własnym towarzystwie i nie będzie zadowolony, jeśli będziesz zostawiała go samego w domu na długi czas. Potencjalni opiekunowie, którzy spędzają większość dnia dużo czasu z dala od domu, powinni rozważyć wzięcie dwóch zwisłouchych, aby mogły dotrzymać sobie towarzystwa – w końcu dwa koty mogą oznaczać tylko dwa razy więcej miłości i oddania.

  • Szkocki Zwisłouchy
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records