WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Szynszylowy","url":"\/rasy-kotow\/szynszylowy"}]

Szynszylowy

Szynszylowy

Luksusowe koty perskie są nadal niezwykle popularne i bardzo poszukiwane przez miłośników kotów. Kot szynszylowy to imponujący kot o srebrzystej sierści, podczas gdy pierwotne koty perskie pochodziły z Turcji i miały grubą białą sierść.

Historia

Jeden z najbardziej słynnych kotów szynszylowych był znany jako Silver Lambkin i uważa się, że to on zapoczątkował to charakterystyczne umaszczenie. Wygrał wiele z głównych nagród na wystawie Crystal Palace Show w Londynie w 1888 r. Ten elegancki kot pochodzi z Ameryki i Wielkiej Brytanii, jest większym ekstrawertykiem niż pozostałe grono kotów perskich.

Wygląd

Ten ciepły i przyjazny kot to duże zwierzę o kwadratowym korpusie, o dość okrągłym i płaskim pyszczku, z małymi uszami. Ma lśniące zielone oczy z obwódką w tym samym kolorze, co końcówki jego sierści. Piękne futro jest długie i jedwabiste, co dodatkowo podkreśla jego bujny ogon. Główny kolor włosia to biały z czarnymi końcówkami, nadającymi sierści błyszczący wygląd

Charakter

Kot szynszylowy ma melodyjny głos i szybko dostosowuje się do każdego nowego środowiska, w którym się znajduje. Dzięki „wyluzowanemu” temperamentowi jest idealnym zwierzęciem rodzinnym dla tych, którzy mają czas na codzienne szczotkowanie i pielęgnację kota.

  • Szynszylowy
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records