WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Tiffany","url":"\/rasy-kotow\/tiffany"}]

Tiffany

Tiffany

Jeśli chcesz mieć kota, który łączy w sobie piękno, inteligencję i osobowość, a dodatkowo ma luksusową półdługą sierść, która nie plącze się ani nie kołtuni, kot Tiffany będzie dla Ciebie idealnym zwierzęciem.

Historia

Ten urzekający kot wywodzi się z programu hodowlanego kota rasy Burmilla, w którym punktem wyjścia były koty burmskie i koty perskie szynszylowe. Obecnie istnieje wiele klubów i hodowców kotów całkowicie oddanych rozwijaniu tej rasy na najwyższym możliwym poziomie.

Wygląd

Jedną z jego najbardziej uderzających cech, są efektowne zielone oczy. Odmiany o ubarwieniu cieniowanym i z zabarwionymi końcówkami włosów mają również obramowanie wokół oczu i warg, które nadaje im tak atrakcyjny wygląd. Kot Tiffany występuje w pięciu kolorach – czarnym, brązowym, niebieskim, czekoladowym i liliowym.

Charakter

Większość hodowców bardzo dobrze wyraża się o temperamencie tego zwierzęcia. Niektóre z nich są bardziej wyluzowane, podobnie jak kot szynszylowy, a niektóre są bardziej otwarte i wymagające, podobnie jak koty burmskie. Jest to idealny kot dla rodzin, osób żyjących w mieszkaniach, młodych par i osób samotnych. Podobnie jak jego perscy przodkowie, będzie niezwykle zadowolony, siedząc na łóżku i podziwiając się w lustrze, ale gdy dochodzi do głosu jego burmskie pochodzenie, będzie chciał się bawić przez cały czas. Koty te są niezwykle inteligentnymi zwierzętami i często będą czekać przy drzwiach, aż dzieci wrócą ze szkoły, a dorośli z pracy, ale wówczas trzeba je szybko przytulić lub zaoferować im chwilę zabawy. Tiffanie to również kot, który jest wyjątkowo łatwy do wytrenowania, jest niewymagający i w większości sytuacji cieszy się życiem. Jeśli będzie traktowany z czułością i szacunkiem, będzie ze swoimi  opiekunami na długie lata, obdarzając ich swoim oddaniem i wiernością.

  • Tiffany
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records