WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Rasy kotow","url":"\/rasy-kotow"},{"text":"Turecki van","url":"\/rasy-kotow\/turecki%20van"}]

Turecki Van

Turecki Van

Turecki Van to rzadka i starodawna rasa, która jest szczególnie godna uwagi ze względu na uwielbienie wody.

Historia

Turecki Van lub „kot pływający” rozwinął się w regionie otaczającym jezioro Wan w Turcji i nabrał nawyku wypływania do portu, aby przywitać przybywające do przystani łodzie rybackie w nadziei na zdobycie darmowego posiłku. Współcześnie rasa rozwijała się w Iranie, Iraku, południowo-zachodnim dawnym Związku Radzieckim i wschodniej Turcji. Gdy został przywieziony do Europy, jego nazwę zmieniono  na „Turecki Van”, aby uniknąć pomyłki z Turecką Angorą.

Wygląd

Kot rasy Turecki Van jest długim, mocnym zwierzęciem z kępkami włosów na łapach i z krótką, klinowatą głową z długim, prostym nosem. Ponieważ jest pływakiem, ma wodoodporną sierść, która wymaga ograniczonej pielęgnacji. Mimo intensywnego linienia w okresie letnim zachowują swój piękny szczotkowaty ogon przez cały rok. Ich zamiłowanie do wody nie jest przesadą i cieszą się, kiedy mogą dołączyć do rodzinnych aktywności, które obejmują wodę, takich jak mycie samochodu, mycie naczyń, a nawet kąpiele.

Charakter

Turecki Van może być nieśmiały w towarzystwie nieznajomych, jest za to niezwykle uczuciowy w stosunku do swoich opiekunów. Wyróżniają się cichym głosem, mają ogromny apetyt i spokojną osobowość, która pozwala im łatwo dostosować się do wielu sytuacji.

  • Turecki Van
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records