WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kit","url":"\/kit"},{"text":"Skad mam wiedziec ze moj kot jest szczesliwy kit","url":"\/kit\/skad-mam-wiedziec-ze-moj-kot-jest-szczesliwy-kit"}]

Skąd mam wiedzieć, że mój kot jest szczęśliwy?

Skąd mam wiedzieć, że mój kot jest szczęśliwy?
Skąd mam wiedzieć, że mój kot jest szczęśliwy?

Wskazówki głosowe.

Koty mogą być bardzo rozmowne, zwłaszcza gdy są szczęśliwe. Kocięta mogą prowadzić z Tobą długie dyskusje, a 'Dlaczego koty miauczą?” będzie wskazywać na to, jak się czują.

Wysokie miauczenie oznacza zadowolenie, podczas gdy niskie może wskazywać na to, że kot jest nieszczęśliwy lub zirytowany. Dźwięk „prrrrupttt!”, wydawany przez wiele kotów, jest również oznaką szczęśliwego czworonoga.

'Mruczenie kota - dlaczego koty mruczą?” nie zawsze jest odczytywane jako oznaka szczęścia, ale w większości przypadków może oznaczać zadowolenie kota, a nawet znajdowanie się w stanie błogości.

Zdrowy wygląd. 

Jeśli koty czują się dobrze, regularnie się myją. Wesoły kotek myje również inne kocie osobniki, a nawet liże swojego opiekuna – to również świadczy o wzajemnym zaufaniu i pozytywnych relacjach.

Swobodna postawa.

Jeśli Twój kot śpi z łapkami podwiniętymi pod ciało, czuje się zrelaksowany i zadomowiony. Zdenerwowany kot wyprostuje nogi i nastroszy włosy wzdłuż kręgosłupa, podczas gdy zwierzak w dobrym humorze skurczy się, aby wyglądać na małego i niegroźnego.

Radosny ogon kota stanie prosto w górze, z lekko zagiętą końcówką, aby przywitać ludzi i inne zwierzęta domowe, które uważa za przyjaciół.

Oczy i uszy.

Oczy Twojego kota są bardzo wyraziste - nagłe ich rozszerzenie wskazuje, że zwierzak jest niezwykle szczęśliwy.

Gdy uszy kota są zwrócone do przodu, a zarazem tylko lekko przechylone do tyłu, oznacza to, że jest on zadowolony.

Wspólne spanie.

Koty mogą spać dłużej wtedy, gdy są przygnębione.  Miejsca wybierane przez nie do snu są ich szczęśliwym azylem. Jeśli Twój kotek śpi z innymi kotami lub wybiera Ciebie jako kompana do spania, wskazuje to na Wasze świetne relacje. 

Figlarne zachowanie kota. 

Chęć do zabawy jest oznaką szczęścia. Twój kotek będzie bawił się tylko z tymi zwierzętami domowymi i ludźmi, których lubi lub którym ufa.

Od żywiołowych sprintów i kocich zawodów zapaśniczych, po spokojne poklepywanie łapkami - to wesołe zabawy szczęśliwego kota. 

Dobry apetyt.

Zdrowy apetyt jest czytelną oznaką szczęśliwego kota. Twój pupil może poprosić o jedzenie, ocierając się o nogi, miaucząc i prowadząc Cię miski na kocią karmę.

Mruczki są inteligentne i same uczą swoich opiekunów, aby na żądanie zapewniali im ulubione przysmaki dla kota - takie zachowanie pokazuje, że koci przyjaciel darzy Cię zaufaniem.

Szczęśliwy pupil, zwinięty na Twoich kolanach i delikatnie pomrukujący - na to liczą wszyscy opiekunowie kotów. Zwracając uwagę na pewne cechy behawioralne, będziesz wiedzieć, kiedy Twój zwierzak jest szczęśliwy i zadowolony.

Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records