WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kit","url":"\/kit"},{"text":"Co znajduje sie w karmie dla kotow whiskas i jak ona powstaje kit","url":"\/kit\/co-znajduje-sie-w-karmie-dla-kotow-whiskas-i-jak-ona-powstaje-kit"}]

Co znajduje się w karmie dla kotów Whiskas® i jak ona powstaje?

Co znajduje się w karmie dla kotów Whiskas® i jak ona powstaje?
Co znajduje się w karmie dla kotów Whiskas® i jak ona powstaje?

Składniki odżywcze w karmie dla kotów Whiskas®.

Wszystkie składniki wykorzystywane przez Whiskas® są pozyskiwane w sposób naturalny i nadają się do spożycia przez ludzi. Nic z tego, co wykorzystujemy, nie jest genetycznie zmodyfikowane.

Karma dla kotów Whiskas® jest wytwarzana z surowców, takich jak:

  • wołowina,
  • drób,
  • wieprzowina,
  • ryby,
  • warzywa (np. marchewki, groszek),
  • zboża (np. ryż),
  • podroby,
  • witaminy i minerały.

Każdy wariant smakowy i jego receptura są starannie opracowywane, aby dostarczyć kotu idealne połączenie: białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin, minerałów i wody.

Składniki muszą być zgodne ze szczegółowymi specyfikacjami jakości odżywczej, bezpieczeństwa, składu, wyglądu i legalności. Każdy nowy składnik jest badany przed użyciem, a dostawcy są regularnie sprawdzani. 

Jak wytwarzamy karmę dla kotów Whiskas®?

Jako zwierzęta mięsożerne, koty potrzebują diety o wysokiej zawartości białka. Dlatego składniki, takie jak: ryby, drób i wołowina trafiają zarówno do mokrej karmy dla kota, jak i do suchej. Składniki te są siekane i mielone.

Mokra karma dla kota jest głównym źródłem białka i wody. Składniki są siekane, a mieszanka jest przygotowywana w formie delikatnych kawałków lub pasztetu. Następnie jest gotowana i uzupełniania ulubionym sosem lub galaretką. Produkt końcowy pakowany jest do: saszetek, puszek lub tacek.

Inna część składników białkowych jest gotowana, a następnie mieszana w maszynie zwanej ekstruderem (ślimak homogenizująco/przesuwający wewnątrz rury) z: warzywami, zbożami, witaminami i minerałami, w wysokiej temperaturze i w otoczeniu wysokociśnieniowym.

Mieszanina ta przechodzi przez płytę matrycową (jak w maszynce do mięsa), która tworzy „sznury” w różnych kształtach. Po pocięciu powstają z nich granulki. Ze względu na różnicę temperatury i ciśnienia, granulki rozszerzają się i twardnieją, nabierając chrupiącej, porowatej konsystencji. Są suszone, aby zapobiec rozwojowi drobnoustrojów. Następnie granulki są pakowane w worki. 

Proces kontroli jakości.

Whiskas® traktuje ten etap bardzo poważnie, dlatego stworzono 20 punktów kontrolnych podczas całego procesu, takich jak: analizy chemiczne, pełna identyfikowalność składników, pakowanie i kontrole maszyn. Dzięki temu jakość naszej karmy dla kotów jest zawsze najwyższa.

Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records