WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Karmienie","url":"\/kocieta\/karmienie"},{"text":"Przestawienie na jedzenie dla kotow doroslych","url":"\/kocieta\/karmienie\/przestawienie-na-jedzenie-dla-kotow-doroslych"}]

Przestawienie na jedzenie dla kotów dorosłych

Kitten-0.jpg

Wraz ze zbliżającymi się pierwszymi urodzinami Twojego małego, kociego przyjaciela, będzie on gotowy, aby przejść do jedzenia zbilansowanej karmy dla kotów dorosłych - odpowiedniej dla jego potrzeb. Twój pupil jest bardzo wrażliwy na smak i temperaturę pokarmu, a także na wszelkie zmiany w diecie, więc koniecznie pamiętaj, aby nową karmę dla kota wprowadzać powoli i łagodnie.

Przestawienie na jedzenie dla kotów dorosłych

 

Kiedy czas na zmianę?

Twój kociak będzie gotowy do spróbowania karmy dla kotów dorosłych w wieku około 12 miesięcy.


Jak przestawić? 

Zmieniaj karmę dla kota stopniowo, poświęcając na ten proces około tygodnia. Co kilka dni dodawaj do porcji dla juniora więcej nowej karmy i zabieraj trochę poprzedniej, aż do zakończenia zmiany.


Temperatura jedzenia

Twój kociak jest urodzonym drapieżnikiem tak, jak spokrewnione z nim wielkie koty. Jego naturalnym instynktem jest jedzenie tylko tego, co zostało właśnie upolowane. Dlatego woli jeść karmę dla kota, która ma temperaturę pokojową, a nie prosto z lodówki.


Zbilansowana karma dla kotów dorosłych 

Teraz kiedy Twój kot jest już dojrzały, potrzebuje diety dla kotów dorosłych, która jest złożona i dobrze zbilansowana. Dlatego ważne jest, aby podawać mu specjalnie przygotowaną karmę dla kotów, pełną odpowiedniego białka i składników odżywczych, taką jak saszetki Whiskas dla dorosłych kotów.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records