WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Koci\u0119ta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Drugi kot w domu","url":"\/kocieta\/zachowanie\/drugi-kot-w-domu"}]

Drugi kot w domu

Kitten-0.jpg

W dziczy koci kuzyni Twojego kota mają niewielki kontakt z innymi osobnikami i polegają wyłącznie na sobie, jeśli chodzi o polowanie i przetrwanie. Twój mały kotek posiada te same naturalne instynkty, dlatego ważne jest, aby pomóc mu odnaleźć się w nowym domu z innymi zwierzętami.

Drugi kot w domu

 

Inwazja na obce terytorium

Jeśli masz już dorosłego kota, wprowadzenie nowego drugiego kotka do domu może wywołać pewną rywalizację. Koty mają wysoce terytorialną naturę, więc potrzebny jest okres adaptacyjny, w czasie którego dwa koty się do siebie przyzwyczajają. Zachowaj cierpliwość i nie martw się. W końcu się dogadają i mogą nawet stać się na tyle dobrymi przyjaciółmi, że będą się razem zwijać w kulkę i wzajemnie pielęgnować.
 

Jak oswoić psa z kotem?

Jeśli masz psa, zazwyczaj łatwiej jest wprowadzić do domu kociaka niż dorosłego kota. Na początek warto rozważyć zakup kojca dla kotów, aby dobrze chronić Twojego nowego, małego przyjaciela. W razie potrzeby kontroluj swojego psa, trzymając go na smyczy. Twój kotek może syczeć na psa – nie martw się, to całkowicie naturalne kocie zachowanie. Najlepiej jest po prostu pozwolić, aby zwierzęta oswajały się ze sobą  – po kilku tygodniach powinny się zaakceptować.
 

Zapoznanie kotka z mniejszymi zwierzętami domowymi

Jeśli masz kawie domowe (dawniej świnki morskie), myszoskoczki lub króliki, ważne jest, aby nie wypuszczać ich z klatki, gdy Twój kot jest w pobliżu. Należy dopilnować, aby wszystkie zwierzęta domowe zamieszkiwały oddzielne miejsce, miały odpowiednio dużo jedzenia i wody, otrzymywały dużo miłości i wsparcia od Ciebie oraz Twojej rodziny. W ten sposób wszyscy mogą szczęśliwie razem mieszkać.