WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

    [{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Koci\u0119ta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Mruczenie i kocie nawo\u0142ywania","url":"\/kocieta\/zachowanie\/mruczenie-i-kocie-nawolywania"}]

    Mruczenie i kocie nawoływania

    Kitten-0.jpg

    Od klasycznego „miau” do szerokiej gamy mruczeń i głośnych wrzasków – Twój mały kotek używa swojego głosu, aby wydawać z siebie różnorodne dźwięki, znacznie więcej niż inne zwierzęta. Koty mają aż 60 różnych typów wokalizacji i każda z nich „wypowiadana” jest innym tonem, z inną intensywnością oraz ma inne znaczenie. Co w takim razie kot próbuje Ci powiedzieć?

    Mruczenie i kocie nawoływania

     

    Klasyczne miauczenie kota

    Wszyscy znają „miau”. Generowany w krtani dźwięk „miau” Twojego kociaka jest wołaniem o pomoc lub uwagę. W miarę dorastania Twój pupil będzie miauczał, aby przekazać cały wachlarz nastrojów i emocji, od radości i strachu, aż po skargi i gniew.
     

    Odgłos „ćwierkania”

    Twój kociak może „ćwierkać”, co jest jego sposobem na zaoferowanie Ci przyjaznego powitania. Nie wszystkie kotki to robią – jeśli Twój „zaćwierka”, przekonasz się, że naprawdę brzmi to tak, jakby z Tobą rozmawiał.
     

    Mruczenie

    Jak wszyscy wiedzą, mruczący kotek to szczęśliwy kotek. Nowo narodzone kocię będzie mruczeć, aby powiedzieć matce, że jest mu dobrze i czuje się bezpiecznie. Mruczenie jest dźwiękiem zadowolenia. Mądry kociak wykorzysta je, aby dostać jeszcze więcej głaskania, a Ty bez wątpienia z chęcią spełnisz jego życzenie.

    Dlaczego koty mruczą? Nowe badania wykazują, że koty mogą również mruczeć w bardzo stresujących sytuacjach – wydaje się, że to ich sposób na uspokojenie.
     

    Komunikacja z kotkiem

    W naturze dorosłe, duże koty rzadko komunikują się za pomocą dźwięku, wokalizując tylko wtedy, gdy przygotowują się do walki lub kopulacji. Rozmawiając z Tobą, Twój pupil pokazuje to, czego nauczyły się przed nim pokolenia kotów – że wokalizacja to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi człowieka.

    Im więcej rozmawiasz ze swoim kotkiem, tym on więcej zrozumie i częściej będzie Ci odpowiadać. Wkrótce nauczysz się rozpoznawać, co mówi kot, a on będzie wiedział, co mówisz Ty. Śmiało, porozmawiajcie sobie.