WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Wczesna nauka","url":"\/kocieta\/zachowanie\/wczesna-nauka"}]

Wczesna nauka

Kitten-0.jpg

To, czego doświadczy Twój kotek w pierwszych miesiącach swojego życia, będzie miało wpływ na kolejne lata. Im więcej pozna otaczający świat w tym ważnym okresie, tym bardziej będzie otwarty i ufny jako dorosły kot.

Wczesna nauka

 

Matka wie najlepiej 

Pierwszą i najważniejszą nauczycielką kociaka jest jego matka. Uczy swoje kocięta wszystkiego, co muszą wiedzieć, aby przetrwać, a także jak dbać o sierść i pazury.
 

Wczesna nauka pozostaje na całe życie 

Zanim Twój kotek skończy 8 tygodni, dowie się wielu istotnych rzeczy od swojej matki. Później to Ty musisz przejąć rolę nauczyciela. Twój mały, koci przyjaciel jest z natury łowcą, polegającym w kwestii przetrwania wyłącznie na sobie. To od Ciebie zależy, czy zaspokoisz jego instynkty łowieckie, pokierujesz prawidłowo jego kocim zachowaniem, aby było odpowiednie. W zamian zyskasz jego wierność, miłość i zaufanie.
 

Życie z Tobą i Twoją rodziną 

Charakter Twojego kota będzie się kształtował głównie między 2. a 7. tygodniem jego życia. Jeśli w tym czasie ma sporo kontaktu z ludźmi, jest duża szansa, że w miarę dorastania nie będzie nieśmiały. Jeśli chcesz, aby Twój kotek był otwartym i aktywnym członkiem Twojej rodziny, ważne jest, aby ciągle się nim zajmować, rozmawiać z nim i głaskać go od samego początku.
 

Przedmioty codziennego użytku 

Codzienne życie jest pełne zjawisk, które na początku wydają dziwne się Twojemu kotu np. przebywanie w samochodzie czy odkurzanie dywanu. Przyzwyczajaj go do tego od samego początku. Im częściej Twój kot ma kontakt z codziennymi aspektami życia, tym większa będzie jego pewność siebie w przyszłości.
 

Smakowanie różnego jedzenia 

Dziko żyjące wielkie koty naturalnie doświadczają szerokiej gamy smaków i tekstur. Warto więc pozwolić kociakowi spróbować wielu smaków i tekstur już na wczesnym etapie życia – ułatwi to późniejsze urozmaicenie diety kota. Kompletna karma dla kota Whiskas® w postaci mokrej oraz suchej karmy ma wiele różnych smaków, które nie tylko zaspokajają kubki smakowe Twojego kotka, ale również spełniają jego potrzeby żywieniowe.
 
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records