WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Karmienie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/karmienie"},{"text":"Whiskas zdrowe rozwiazanie dla kota","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/karmienie\/whiskas-zdrowe-rozwiazanie-dla-kota"}]

Whiskas – zdrowe rozwiązanie dla kota

alimentation-chat-age-les-quantites-a-donner.jpg

Kiedy w naszym domu pojawia się kot, zastanawiamy się, w jaki sposób go żywić, by był zdrowy i mruczał z zadowolenia. Dowiedz się, czym karmić kota!

Whiskas – zdrowe rozwiązanie dla kota

  • Marka Whiskas jest liderem wśród marek karm dla kotów na świecie.
  • Pełnoporcjowe karmy Whiskas – zarówno suche, jak i mokre – są kompletne i zbilansowane, czyli zaspokajają w pełni zapotrzebowanie żywieniowe bezwzględnie mięsożernych kotów.
  • Marka Whiskas oferuje także karmy uzupełniające, w tym przysmaki funkcjonalne – Whiskas Dentabits i Whiskas Anti-Hairball.
  • Mleko dla kotów Whiskas charakteryzuje się obniżoną zawartością laktozy (cukru mlecznego), która może być źle tolerowana przez część dorosłych kotów.

 

Jakie potrzeby żywieniowe ma Twój mruczek?

Koty są zwierzętami bezwzględnie mięsożernymi o specyficznych potrzebach żywieniowych. Wymagają dostarczania kilkudziesięciu niezbędnych składników odżywczych, z których część zawarta jest jedynie w mięsie i produktach pochodzenia zwierzęcego. Najważniejszą kwestią dotyczącą prawidłowego żywienia kotów jest zapewnienie im pożywienia w pełni zaspokajającego ich zapotrzebowanie na niezbędne substancje pokarmowe. Odpowiednie dla kota posiłki można przygotować w domu albo podawać pupilowi pełnoporcjowe karmy gotowe. W pierwszym przypadku jest to pracochłonne oraz wymaga dużego doświadczenia i wiedzy. Jeśli zdecydujemy się na stosowanie karm gotowych, podawanie kompletnego i zbilansowanego posiłku będzie zdecydowanie łatwiejsze. Po prostu otwierasz opakowanie i wkładasz karmę do miseczki!


Dlaczego karma Whiskas to zdrowe rozwiązanie dla Twojego kota?

Pełnoporcjowe karmy gotowe Whiskas są tak opracowane, aby dostarczały potrzebną dawkę energii i wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach, by mogły stanowić wyłączne źródło pokarmu każdego dnia. Do wyboru mamy karmy suche i mokre w ogromnej rozmaitości smaków, co gwarantuje zaspokojenie specyficznego zapotrzebowania kotów na dietę zróżnicowaną pod względem smaków, ale prawie jednorodną w składzie. Pełnoporcjowe karmy Whiskas charakteryzują się: odpowiednią smakowitością, dzięki której koty chętnie je jedzą, stałością składu oraz właściwą strawnością. Są także bezpieczne dla naszych pupili i nie zawierają niczego, co mogłoby im zaszkodzić (np. czynników biologicznych i toksyn).


Który format karmy Whiskas wybrać?

Lekarz weterynarii dr Michał Ceregrzyn radzi, aby dobrać rodzaj pokarmu do indywidualnych potrzeb i preferencji swojego kota: „Można to osiągnąć, stosując karmy mokre, suche lub łącząc oba formaty karm, wykorzystując ich wszystkie zalety”. Warto wiedzieć, że zarówno karmy suche, jak i mokre oddziałują pozytywnie na zdrowie kota, jednak w różny sposób. Dr Michał Ceregrzyn wyjaśnia, że „karmy mokre dostarczają mniej energii pokarmowej niż karmy suche, gdyż w tej samej masie zawierają około cztery razy mniej kalorii. Z tego względu są polecane jako profilaktyka nadwagi i otyłości”. Inną zaletą karm mokrych jest większa wilgotność niż w karmach suchych (odpowiednio około 80% i około 10%), dzięki czemu dostarczają dodatkowe ilości wody, co jest istotne u kotów, które z reguły zbyt mało piją. Mokre karmy są też dla większości kotów bardziej smakowite, ze względu na to, że ich skład jest bardziej zbliżony do składu pokarmu, którym żywią się dzikie koty. Z kolei suche karmy Whiskas charakteryzują się pozytywnym wpływem na zdrowie jamy ustnej, dzięki wspomaganiu usuwania płytki bakteryjnej.


Warto zwrócić uwagę na to, że receptury karm Whiskas zostały opracowane na podstawie wieloletnich obserwacji prowadzonych m.in. w centrum badawczym Waltham. Dzięki temu karmy te cechują się wyjątkową smakowitością i są uwielbiane przez koty na całym świecie, a jednocześnie zaspokajają ich wszystkie potrzeby żywieniowe. Karmy pełnoporcjowe Whiskas są dopasowane do potrzeb zdrowych kotów w różnym wieku (od małego kociaka do statecznego seniora), a także o różnej aktywności i stanie fizjologicznym. Nie zapomnij również o karmach uzupełniających Whiskas, czyli o pysznych przekąskach, dzięki którym Twój kot otrzyma coś, co jest zdrowe i jednocześnie przez niego uwielbiane. Można wybierać spośród chrupiących krokietów, miękkich mięsnych pałeczek czy tzw. przysmaków funkcjonalnych – Whiskas Dentabits, pomagających utrzymać zdrowie jamy ustnej, oraz Whiskas Anti-Hairball wspomagających usuwanie kłębków sierści w układzie pokarmowym kota i zmniejszających ich powstawanie.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records