WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Kiedy kot staje sie kocim seniorem","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/kiedy-kot-staje-sie-kocim-seniorem"}]

Kiedy kot staje się kocim seniorem?

7plus-desktop.jpg

Kiedy Twój kot osiągnie wiek 7 lat, prawdopodobnie nie zauważysz znaczących zmian w jego zachowaniu. Zapewne jest on nadal aktywny, zdrowy, niezależny i ciekawy otaczającego świata.

Kiedy kot staje się kocim seniorem?

 

Jak długo żyją koty?

Większość kotów żyje około 13-17 lat. Mając około 7 lat, wchodzą w okres jesieni swojego życia. Mimo że wygląd Twojego kota nie pokazuje oznak starzenia, to w okolicy siódmych urodzin potrzeby żywieniowe pupila zaczynają się zmieniać. Dzięki odpowiedniej diecie możesz opóźnić wystąpienie niektórych problemów zdrowotnych, które pojawiają się w miarę upływu lat, a nawet im zapobiec, zapewniając kotu tak samo dobrą opiekę jak wtedy, gdy był młody.

Ważne jest, aby nie odkładać tych zmian na później. Zmieniając dietę kota we właściwym czasie, sprawisz, że będzie cieszył się zdrowiem przez wiele kolejnych lat. Nie myśl, że Twój pupil najlepszy czas w swoim kocim życiu ma już za sobą – zamiast tego powiedz sobie, że wkracza w swój złoty okres!


Częste problemy zdrowotne starszych kotów:

  • problemy z sercem,
  • ograniczona sprawność nerek,
  • słabszy wzrok,
  • trudności w utrzymaniu zdrowej skóry i sierści.


Jedzenie dopasowane do wieku kota

Podając kotu karmę odpowiednią dla jego wieku, dajesz mu szansę, by mógł cieszyć się jesienią swojego życia w doskonałej kondycji.

Na przykład gama produktów Whiskas® 7+ zawiera więcej tauryny – aminokwasu korzystnie wpływającego na serce, jak również odpowiednią ilość fosforu, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie kociego układu moczowego. Natomiast zestaw cynku i kwasu linolowego pomoże utrzymać błyszczącą sierść czworonoga.


Karmienie mieszane

Innym sposobem, aby pomóc starszemu kotu zachować zdrowie, jest podawanie mu karmy suchej i mokrej w odpowiednich proporcjach. Chociaż wiele suchych karm jest kompletnych pod względem odżywczym, nie zapominaj, że Twój kot jest z natury drapieżnikiem – gdyby żył na wolności, polowałby i zjadałby swoją zdobycz. Na pewno podziękuje Ci za włączenie soczystych, mięsistych kawałków do swojej diety.

Mokra karma pozwala Twojemu pupilowi poznać nowe smaki i różnorodną konsystencję, co koty uwielbiają. Jest ona także doskonałym źródłem wody – jest to szczególnie ważne dla zwierzęcia w podeszłym wieku. Mokra karma nie tylko wspiera zdrowie nerek, ale również pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wagi czworonoga.

W przypadku starszych kotów, Whiskas® zaleca mieszankę 15 g suchej karmy na każde 100 g mokrej karmy.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records