WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Kocie zachowania","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/kocie-zachowania"}]

Kocie zachowania

Kitten-0.jpg

Na wolności większość dużych kotów, aby przetrwać, polega wyłącznie na sobie, a nie na stadzie. Twój kot zachowuje się tak samo. Dlatego regularnie wysyła jasne sygnały do innych kotów, aby zapobiec nieporozumieniom i uniknąć potencjalnych konfliktów. Jednym z takich najsilniejszych sygnałów jest zapach.

Wrażliwy na zapachy

Całe ciało Twojego kota jest specjalnie przystosowane do wysyłania i odbierania komunikatów zapachowych.

W jamie ustnej ma nawet specjalny organ, zwany „narządem Jacobsona”, którego używa do analizy zapachów, którego używa do analizy wrażeń węchowo- smakowych.

Ocieranie

Twój mały, futrzasty przyjaciel uwielbia ocierać się o różne rzeczy: ramy drzwi, nogi krzeseł, słupki, drzewa, a także oczywiście o Ciebie. Ocieranie może wydawać się zwykłym, kocim zachowaniem, ale w rzeczywistości jest dość skomplikowane. Twój kociak nie tylko pozostawia ważne sygnały zapachowe, ale również je odbiera.
 

Drapanie

Podobnie jak spokrewnione z nim wielkie koty, Twój pupil spędza dużo czasu na drapaniu różnych rzeczy w swoim otoczeniu. Podtrzymując takie instynktowne, kocie zachowanie, tak naprawdę robi kilka rzeczy na raz:

  • Utrzymuje pazury w idealnym stanie.
  • Trenuje mięśnie i ścięgna, które poruszają pazurami.
  • Zostawia sygnały wizualne, które znaczą jego terytorium.
  • Zostawia sygnały zapachowe ze specjalnych gruczołów na łapach.


Zachowanie kota polegające na drapaniu powierzchni, może i jest zgodne z jego naturą, ale nie zawsze będzie dobre dla Twoich mebli. Dlatego dobrym pomysłem jest podarować mu drapak, na którym będzie mógł trenować.

Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records