WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Wizyta kota u lekarza weterynarii","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zdrowie-i-pielegnacja\/wizyta-kota-u-lekarza-weterynarii"}]

Wizyta kota u lekarza weterynarii

Adult-landing_0.jpg

Twój kot jest z natury samotnym odkrywcą, który przywykł do dbania o siebie tak, jak jego więksi kuzyni, żyjący w dziczy. Jednak są sytuacje, gdy potrzebuje Twojego wsparcia. Ważne jest, aby jak najszybciej zabrać pupila do lekarza weterynarii, jeśli zaniepokoił Cię stan jego zdrowia.

Wizyta kota u lekarza weterynarii

 

Przygotuj się!

Miej zawsze pod ręką dane kontaktowe do lokalnego lekarza weterynarii, zwłaszcza godziny otwarcia gabinetu i instrukcje na wypadek sytuacji awaryjnych poza godzinami pracy. Pamiętaj, jeżeli nie możesz zabrać kota do przychodni, Twój lekarz weterynarii może udzielić Ci porady przez telefon.
 

Zaplanuj wcześniej 

Jeśli Twój kot może potrzebować znieczulenia, dopilnuj, aby pupil nie pił ani nie jadł niczego przed wizytą. Poinformuj lekarza o wyruszeniu z domu do przychodni. Pozwoli to specjaliście odpowiednio przygotować się na wizytę kociego pacjenta zanim do niego dotrzecie.
 

Zapewnienie komfortu podczas podróży

Dla bezpieczeństwa Twojego kota ważne jest, aby podczas podróży trzymać go w zamknięciu. Najlepszy jest zamykany transporter. Jeśli go nie masz, użyj mocnego, kartonowego pudełka. Koniecznie wytnij w nim kilka małych otworów wentylacyjnych i mocno zwiąż pudło, aby Twój zwierzak nie mógł z niego wyskoczyć.

To normalne, że martwisz się o komfort swojego pupila podczas podróży, ale nie wkładaj zbyt wiele wyściółki do transportera lub pudełka, bo wtedy nie będzie w nim miejsca dla kota. Stary sweter lub kilka warstw gazet to wszystko, czego potrzebuje.

Niezależnie od tego, czy jest to rutynowa wizyta u lekarza weterynarii, czy też nagły wypadek, pamiętaj, aby zachować spokój. Mówiąc do kota kojącym głosem i dając mu jego zabawkę, pomożesz pupilowi poczuć się w miarę komfortowo.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records