WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Zdrowe zeby u kotka","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja\/zdrowe-zeby-u-kotka"}]

Zdrowe zęby u kotka

Kitten-0.jpg

Twój kociak jest z natury mięsożercą. Oznacza to, że jego zęby są doskonale ukształtowane do przecinania i rozdzierania m.in. mięsa, a nie do rozdrabniania czy żucia. Podobnie jak dziko występujące duże koty, Twój koci przyjaciel potrzebuje zdrowych zębów, aby właściwie rozgryzać jedzenie i odpowiednio pielęgnować sierść.

Zdrowe zęby u kotka

 

Regularne kontrole

Zęby Twojego kociaka powinny być czyste i bez osadów. Dziąsła muszą mieć zdrowy, różowy kolor. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zaczerwienienie wokół zębów i na dziąsłach kota, porozmawiaj z lekarzem weterynarii. Czasami kawałki pokarmu i bakterie mogą doprowadzić do powstania kamienia nazębnego.
 
Od najmłodszych lat przyzwyczajaj swojego kotka do sprawdzania jamy ustnej – ułatwi Ci to czyszczenie mu zębów, gdy zajdzie taka konieczność.
 

Czyszczenie zębów kociaka

Do czyszczenia zębów Twojego pupila potrzebna jest mała szczoteczka i pasta do zębów dla kotów. Można je kupić w każdym dobrym sklepie zoologicznym lub zapytać o nie swojego lekarza weterynarii. Pozwól kociakowi polizać trochę pasty do zębów ze szczoteczki, aby przyzwyczaił się do jej smaku. Następnie szybko przesuń szczoteczkę ku tylnym zębom po jednej stronie, a później po drugiej. Spróbuj to robić przynajmniej raz w tygodniu.
 

Specjalna karma dla kota

Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do diety Twojego kotka odpowiedniej suchej karmy np. suchej karmy dla kociąt Whiskas®, która zawiera dodatek wapnia, wspomagający zdrowe zęby. Granulki suchej karmy mają rozmiar i kształt odpowiedni dla jamy ustnej kotka, natomiast ich delikatnie chropowata faktura pomaga usuwać kamień nazębny.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records