WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Waga kota masa ciala kota","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zdrowie-i-pielegnacja\/waga-kota-masa-ciala-kota"}]

Waga kota / Masa ciała kota

Adult-landing_0.jpg

W naturze wielkie koty jedzą tylko zdobycz, którą złapią. Twój pupil również z natury jest łowcą, jednak to Ty odpowiadasz za dostarczanie mu zbilansowanej diety dla kota – potrzebuje jej, aby zachować zdrowie i odpowiednią masę ciała. Trudno jednak oprzeć się błagalnemu spojrzeniu jego dużych oczu, a podawanie przysmaków dla kota może być ważną częścią zabawy. Dlatego, od czasu do czasu, poświęć chwilę na sprawdzenie wagi kota i upewnij się, czy nie folgujesz mu za bardzo, podając zbyt duże porcje jedzenia dla kota.

 Waga kota / Masa ciała kota

 

Jak sprawdzić wagę kota?

Sprawdzanie wagi kota jest niezwykle proste – wystarczy skorzystać z wagi łazienkowej. Najpierw zważ siebie. Następnie ponownie wejdź na wagę, tym razem trzymając kota na rękach. Po odjęciu pierwszej liczby od drugiej uzyskasz wagę kota!
 

Kontrola kondycji ciała kota 

Warto również sprawdzać kondycję ciała kota. Można to zrobić, stojąc bezpośrednio nad kotem i patrząc w dół. Jeśli widzisz tylko lekką „talię” za żebrami - może mieć nadwagę. Szukaj też fałdek tłuszczu między tylnymi nogami i pod jego brzuchem.

Możesz również położyć obie dłonie na bokach kota. Jeśli czujesz żebra - Twój koci przyjaciel ma idealną masę ciała. Jeśli jednak żebra wystają i są widoczne - jest on za chudy.
 

Pomoc dla kotów z nadwagą 

Jeśli Twój pupil zaczyna wyglądać na pulchnego, lekarz weterynarii może zasugerować odpowiedni plan żywieniowy. Lepiej, żeby kot jadł mało i często, więc spróbuj podawać mu 4 małe posiłki dziennie zamiast 2 dużych. Prawdopodobnie będzie trzeba ograniczyć przysmaki dla kota i przekąski!

Podobnie jak w przypadku jego większych, dzikich kuzynów Twojemu kotu służą częste ćwiczenia, pomagające zrzucić nadmiar wagi. Przyzwyczajaj swojego pupila do wysiłku fizycznego w postaci krótkich zabaw. Następnie stopniowo wydłużaj czas, dodając 5 minut aż do uzyskania pełnego treningu.
 

Pomoc dla kotów z niedowagą 

Jeśli uważasz, że kot ma niedowagę, poproś lekarza weterynarii o radę w dwóch kwestiach: ile podawać karmy dla kota i jak często karmić kota. Jeśli waga kota nie poprawi się, może to oznaczać chorobę - zabierz go ponownie do lekarza weterynarii na kompleksowe badania.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records