WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Karmienie","url":"\/kocieta\/karmienie"},{"text":"Ustalanie zwyczajow","url":"\/kocieta\/karmienie\/ustalanie-zwyczajow"}]

Ustalanie zwyczajów

Kitten-0.jpg

Na pewno chcesz, aby Twój uroczy kot szybko i szczęśliwie zadomowił się w nowym miejscu. Świetnym sposobem, który może mu w tym pomóc, jest ustanowienie paru podstawowych zasad. Oto kilka dobrych nawyków, które warto wypracować w zachowaniu kota.

Ustalanie zwyczajów

 

Toaleta 

Twój kotek z natury lubi utrzymywać czystość i wyglądać porządnie. Aby pomóc mu podążać za tą naturalną potrzebą, umieść kuwetę w ustronnym miejscu, z daleka od misek z jedzeniem i wodą. Pokaż mu, gdzie jest jego toaleta, a szybko nauczy się z niej korzystać.
 

Pory karmienia kota

Kompletne i zbilansowane pożywienie, takie jak saszetki dla kociąt Whiskas® zapewni Twojemu kociakowi niezbędne białka i inne składniki odżywcze. Kiedy kotek jest mały, potrzebuje niewielkich porcji posiłków, ale podawanych często. Z wiekiem będzie można ustanowić regułę podawania 4 głównych posiłków na dobę (rano i wieczorem mokry pokarm w saszetkach, w ciągu dnia i na noc sucha karma). Twój kociak przyzwyczai się do  harmonogramu karmienia i w przyszłości będzie oczekiwał, że posiłek będzie podawany o stałych porach – nie zawiedź jego dobrych przyzwyczajeń.
 

Czas zabawy

Czy wiesz, że Twój mały kociak zawsze czujnie wypatruje zdobyczy? Nie ma lepszego sposobu, by pobudzić naturalny instynkt łowiecki kota niż zabawa z nim. Spróbuj odbyć kilka sesji zabawy z pupilem po 10-15 minut dziennie – zwłaszcza jeśli mieszka tylko w domu. Wybierz małe zabawki, które będzie z zaangażowaniem śledził, gonił i chwytał.
 

Czas na głaskanie

Tak samo, jak kot pamięta pory posiłków, wie także, kiedy nadchodzi czas na przytulanie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się go głaskać rano, czy wieczorem, kiedy wrócisz z pracy, koniecznie poświęcaj mu dużo uwagi. 
 

Czas na sen 

Twój kociak prawdopodobnie sam wybierze miejsce, w którym będzie spał – zapewne na kocu na swoim legowisku dla kota, chociaż  jest szansa, że będzie wolał Twój ulubiony stary sweter. Kiedy kot umości już sobie wygodne gniazdko, postaraj się mu nie przeszkadzać.
 
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records