WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

Kitten-0.jpg

Na pewno chcesz, aby Twój uroczy kot szybko i szczęśliwie zadomowił się w nowym miejscu. Świetnym sposobem, który może mu w tym pomóc, jest ustanowienie paru podstawowych zasad. Oto kilka dobrych nawyków, które warto wypracować w zachowaniu kota.

Ustalanie zwyczajów

 

Toaleta 

Twój kotek z natury lubi utrzymywać czystość i wyglądać porządnie. Aby pomóc mu podążać za tą naturalną potrzebą, umieść kuwetę w ustronnym miejscu, z daleka od misek z jedzeniem i wodą. Pokaż mu, gdzie jest jego toaleta, a szybko nauczy się z niej korzystać.
 

Pory karmienia kota

Kompletne i zbilansowane pożywienie, takie jak saszetki dla kociąt Whiskas® zapewni Twojemu kociakowi niezbędne białka i inne składniki odżywcze. Kiedy kotek jest mały, potrzebuje niewielkich porcji posiłków, ale podawanych często. Z wiekiem będzie można ustanowić regułę podawania 4 głównych posiłków na dobę (rano i wieczorem mokry pokarm w saszetkach, w ciągu dnia i na noc sucha karma). Twój kociak przyzwyczai się do  harmonogramu karmienia i w przyszłości będzie oczekiwał, że posiłek będzie podawany o stałych porach – nie zawiedź jego dobrych przyzwyczajeń.
 

Czas zabawy

Czy wiesz, że Twój mały kociak zawsze czujnie wypatruje zdobyczy? Nie ma lepszego sposobu, by pobudzić naturalny instynkt łowiecki kota niż zabawa z nim. Spróbuj odbyć kilka sesji zabawy z pupilem po 10-15 minut dziennie – zwłaszcza jeśli mieszka tylko w domu. Wybierz małe zabawki, które będzie z zaangażowaniem śledził, gonił i chwytał.
 

Czas na głaskanie

Tak samo, jak kot pamięta pory posiłków, wie także, kiedy nadchodzi czas na przytulanie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się go głaskać rano, czy wieczorem, kiedy wrócisz z pracy, koniecznie poświęcaj mu dużo uwagi. 
 

Czas na sen 

Twój kociak prawdopodobnie sam wybierze miejsce, w którym będzie spał – zapewne na kocu na swoim legowisku dla kota, chociaż  jest szansa, że będzie wolał Twój ulubiony stary sweter. Kiedy kot umości już sobie wygodne gniazdko, postaraj się mu nie przeszkadzać.