WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Co oznacza lizanie u kota","url":"\/kocieta\/zachowanie\/co-oznacza-lizanie-u-kota"}]

Co oznacza lizanie u kota?

Kitten-0.jpg

Twój mały kotek będzie uwielbiał dbać o czystość i porządny wygląd swojego futerka – tak naprawdę pielęgnacja zajmie mu wiele godzin w ciągu dnia. Twojemu kotu nie tylko sprawia to przyjemność, ale i jest też dla niego niezbędna - lizanie sierści pomaga utrzymać ją w doskonałym stanie, usuwa kocie pasożyty i wzmacnia więzi społeczne.

Co oznacza lizanie u kota?

Dobrym pomysłem jest poznanie lepiej nawyków pielęgnacyjnych kota. Jeśli robi to niedbale, może to oznaczać, że jest chory. Z drugiej strony z lizaniem sierści także można przesadzić.
 

Nadmierne lizanie

Choć jest to czynność przyjemna, pielęgnacja kota może zostać czasami doprowadzana do skrajności. Ból, nuda lub poczucie nieszczęścia mogą spowodować nerwowe lizanie, którego konsekwencją bywa częściowa utrata sierści. Należy ustalić, co może być przyczyną stresu u zwierzęcia i wprowadzić odpowiednie zmiany. Jednocześnie warto zabrać kota do lekarza weterynarii na badanie.
 

Kule włosowe

Czy wiesz, że język Twojego kociaka jest pokryty małymi „grzebieniami”? Pomagają one usunąć martwe włosy i utrzymać sierść w doskonałej kondycji. Jeśli jednak włos zostanie uwięziony w tych „grzebieniach”, Twój kotek nie będzie mógł się go pozbyć, a w konsekwencji go połknie.

Być może nie lubisz patrzeć, jak Twój kociak wykrztusza kłębki sierści, ale nie musisz się martwić – to całkowicie naturalne zachowanie kota.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records