WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Co zrobic z kotem podczas wyjazdu","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/co-zrobic-z-kotem-podczas-wyjazdu"}]

Co zrobić z kotem podczas wyjazdu?

Kitten-0.jpg

Kiedy nadchodzą wakacje lub gdy po prostu musisz zostawić swojego kota na kilka dni, zastanów się, jak zorganizować dla niego opiekę, gdy będziesz poza domem. Poznaj kilka możliwości.

Co zrobić z kotem podczas wyjazdu?

 

Hoteliki dla kotów

Zapytaj lekarza weterynarii lub swojego znajomego, który również ma kota, czy mogą polecić hotelik dla kotów, w którym Twój pupil mógłby zostać. Odwiedź najpierw hotelik, aby upewnić się, że tymczasowy dom Twojego kociego przyjaciela Ci odpowiada. Przede wszystkim sprawdź, czy miejsce to wygląda schludnie i czysto.

Kiedy zabierzesz tam swojego kota, zostaw mu jego ulubioną zabawkę, kocyk lub posłanie, aby czuł się komfortowo w swoim nowym otoczeniu.


Karmienie kota w domu

Jeśli wyjeżdżasz tylko na kilka dni, możesz skorzystać z usługi karmienia kota w domu lub opieki nad zwierzętami w domu. Pamiętaj – dopóki nie podpiszesz umowy, nie ujawniaj nikomu, kiedy dokładnie wyjeżdżasz.
 

Opieka nad kotem

Jeśli masz znajomego lub krewnego, który lubi koty, poproś go, aby zaopiekowali się Twoim pupilem. W ten sposób Twój kotek będzie przebywał w bezpiecznym i znajomym otoczeniu swojego własnego domu. Pamiętaj, aby przekazać opiekunowi jasne instrukcje dotyczące codziennych zachowań kota, a także pokaż miejsca, w których znajdują się jego ulubione kryjówki.
 

Kot w samolocie

Jeśli chcesz zabrać kota za granicę, dowiedz się jakie wymagania i ograniczenia mają linie lotnicze. Porozmawiaj również z lekarzem weterynarii na temat tego, co będzie potrzebne – paszporty dla zwierząt domowych, świadectwa zdrowia i szczepienia odpowiednie dla kraju, do którego lecicie.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records