WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

Jak najlepsze wykorzystanie czasu na zabawę z kociakiem

Kitten-0.jpg

Twój słodki, mały kotek jest zawsze gotowy do polowania. Jeśli zauważy właściwą kombinację ruchu i dźwięku, trudno będzie mu się oprzeć i nie zaatakować. Podsycanie tego naturalnego zachowania kota poprzez zabawę i wykorzystanie różnych gadżetów to świetny pomysł na to, aby pupil nie zaczął się rzucać na Ciebie, Twoje ubrania czy meble.

Jak najlepsze wykorzystanie czasu na zabawę z kociakiem

Zabawa jest niezbędnym, codziennym zajęciem, szczególnie dla kotów niewychodzących. Spędzanie czasu z mruczkiem jest wspaniałym sposobem na nawiązanie więzi i pozwoli zachować zdrowie jego umysłu i ciała. Oto kilka świetnych sposobów, w jakie możesz wykorzystać zabawę, aby zapewnić stymulację swojemu kotu.
 

Zabawki dla kota

Twój wesoły kociak pokocha wszystkie rodzaje zabawek, w tym myszy i woreczki z kocimiętką, skaczące piłki, kulki wypełnione zabawkami, pióra i gadżety na sznurku. Szczególnie spodoba mu się to, co może się poruszać, podrygiwać lub znikać z pola widzenia. Nie będzie trzeba długo czekać, żeby zobaczyć wszystkie naturalne instynkty łowieckie Twojego pupila, natychmiast zacznie śledzić i skakać na swoje zabawki.
 

Zabawy, w które możecie się razem bawić:

  • W chowanego – wytnij dziurę w kartonowym pudełku i zobacz, jak kociak polubi się w nim bawić i chować.
  • Mysz na sznurku – Twój kotek będzie zachwycony czymś, co podskakuje mu się przed nosem i do czego nie do końca jest w stanie dosięgnąć.
  • Łaskotanie piórkiem –  będziecie się świetnie bawić, kiedy  kociak spróbuje złapać piórko (uważaj tylko na te ostre, małe pazurki).
  • Kocia wędka – kot uwielbia uganiać się za wszystkim, co jest przywiązane do kawałka sznurka; odciągnij zabawkę od niego i po prostu obserwuj, jak chętnie poluje na nią.
  • Perfekcyjny skok – tekturowa tuba zapewni Tobie i Twojemu kociakowi niekończącą się rozrywkę, zwłaszcza jeśli coś będzie pojawiać się na jej końcu.

W czasie zabawy pozwalaj swojemu kociakowi wygrywać co jakiś czas. Jeśli tego nie zrobisz, szybko się sfrustruje, ponieważ nie będzie mógł zaspokoić swoich naturalnych instynktów łowieckich.
WYBREDNY KOT?

Odpowiedz na pytania i dowiedz się, jak sprawić, że Twój kot zamruczy...nawet jeśli jest bardzo wybredny!

ROZPOCZNIJ QUIZ
Quiz Wybredny kot