Twój słodki, mały kotek jest zawsze gotowy do polowania. Jeśli zauważy właściwą kombinację ruchu i dźwięku, trudno będzie mu się oprzeć i nie zaatakować. Podsycanie tego naturalnego zachowania kota poprzez zabawę i wykorzystanie różnych gadżetów to świetny pomysł na to, aby pupil nie zaczął się rzucać na Ciebie, Twoje ubrania czy meble.
Zabawa jest niezbędnym, codziennym zajęciem, szczególnie dla kotów niewychodzących. Spędzanie czasu z mruczkiem jest wspaniałym sposobem na nawiązanie więzi i pozwoli zachować zdrowie jego umysłu i ciała. Oto kilka świetnych sposobów, w jakie możesz wykorzystać zabawę, aby zapewnić stymulację swojemu kotu.
Zabawki dla kota
Twój wesoły kociak pokocha wszystkie rodzaje zabawek, w tym myszy i woreczki z kocimiętką, skaczące piłki, kulki wypełnione zabawkami, pióra i gadżety na sznurku. Szczególnie spodoba mu się to, co może się poruszać, podrygiwać lub znikać z pola widzenia. Nie będzie trzeba długo czekać, żeby zobaczyć wszystkie naturalne instynkty łowieckie Twojego pupila, natychmiast zacznie śledzić i skakać na swoje zabawki.
Zabawy, w które możecie się razem bawić:
- W chowanego – wytnij dziurę w kartonowym pudełku i zobacz, jak kociak polubi się w nim bawić i chować.
- Mysz na sznurku – Twój kotek będzie zachwycony czymś, co podskakuje mu się przed nosem i do czego nie do końca jest w stanie dosięgnąć.
- Łaskotanie piórkiem – będziecie się świetnie bawić, kiedy kociak spróbuje złapać piórko (uważaj tylko na te ostre, małe pazurki).
- Kocia wędka – kot uwielbia uganiać się za wszystkim, co jest przywiązane do kawałka sznurka; odciągnij zabawkę od niego i po prostu obserwuj, jak chętnie poluje na nią.
- Perfekcyjny skok – tekturowa tuba zapewni Tobie i Twojemu kociakowi niekończącą się rozrywkę, zwłaszcza jeśli coś będzie pojawiać się na jej końcu.
W czasie zabawy pozwalaj swojemu kociakowi wygrywać co jakiś czas. Jeśli tego nie zrobisz, szybko się sfrustruje, ponieważ nie będzie mógł zaspokoić swoich naturalnych instynktów łowieckich.