WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Niezalezny charakter kociaka","url":"\/kocieta\/zachowanie\/niezalezny-charakter-kociaka"}]

Niezależny charakter kociaka

Kitten-0.jpg

Na wolności wielkie koty, aby przetrwać, polegają wyłącznie na sobie. Tak samo jest z Twoim małym kotkiem - jego naturalnym instynktem jest działanie w pojedynkę i ignorowanie tego, czego oczekują od niego inni.

 Niezależny charakter kociaka

Z tego powodu spojrzenie kota na strukturę społeczną i współpracę różni się znacznie od Twojego. Jeśli chcesz, aby kotek się uczył, musisz zrozumieć jego motywację. Chociaż jego niezależny charakter oznacza, że nie możesz wytrenować go jak psa, to jesteś w stanie nauczyć go szanować pewne obszary Twojego domu i rozumieć, że są rzeczy i zachowania, których nie lubisz.


Nagradzanie kota 

Zwracaj uwagę na swojego kotka, aby dowiedzieć się, co motywuje go do działania. Być może będzie to smakowity, nowy przysmak dla kota? Może dużo czułości i czasu na Twoich kolanach? Może po prostu dobra wspólna zabawa? Wykorzystuj cokolwiek, co lubi Twój kociak jako nagrodę za dobre zachowanie, które chcesz wzmacniać. Pamiętaj – koty szybko się nudzą, więc różnorodność nagród pomoże kociakowi uczyć się szybciej.
 

Nagroda we właściwym momencie

Nagroda zadziała tylko wtedy, gdy dasz ją kotu, kiedy tylko zrobi to, czego od niego oczekujesz. Znalezienie właściwego momentu może być trudne, więc musisz wykazać się cierpliwością. Jak zapewne wiesz, nie dasz rady zmusić swojego słodkiego kociaka do zrobienia tego, czego nie ma ochoty w danej chwili zrobić.
 

Pozytywne wzmocnienie

Jeśli znajdziesz kociaka na blacie kuchennym, ale nie chcesz, żeby tam wchodził, delikatnie go zdejmij i odejdź. Zachowaj pochwałę na moment, gdy znajdziesz go na podłodze. Innym sposobem na zniechęcenie do niepożądanego zachowania kota, jest odwrócenie jego uwagi. Pamiętaj, aby zawsze nagrodzić pupila, kiedy zachowa się on w pożądany sposób.

Jeśli pomożesz swojemu kociakowi wcześnie nauczyć się prawidłowych zachowań, wkrótce stanie się szczęśliwym, zadowolonym i dobrze wychowanym kotem.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records