WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Trening czystosci czyli jak nauczyc kota korzystania z kuwety","url":"\/kocieta\/zachowanie\/trening-czystosci-czyli-jak-nauczyc-kota-korzystania-z-kuwety"}]

Trening czystości, czyli jak nauczyć kota korzystania z kuwety

Kitten-0.jpg

Podobnie jak jego więksi, dzicy koci kuzyni, Twój mały kotek woli załatwiać swoje potrzeby w odosobnieniu. Dlatego ważne jest, aby trzymać kuwetę w cichym, bezpiecznym miejscu, do którego kot ma łatwy dostęp i w którym może z niej korzystać bez widzów.

Trening czystości, czyli jak nauczyć kota korzystania z kuwety

 

Rozpoznawanie, kiedy kot chce skorzystać z kuwety 

Musisz nauczyć swojego kotka korzystać z kuwety. To proste: włóż go do kuwety, kiedy tylko zobaczysz, że chce się wypróżnić. Pomóc może również wsadzanie go do kuwety wcześnie rano, wieczorem tuż przed pójściem spać i po każdym posiłku. Powtarzaj te czynności, dopóki Twój kociak nie będzie w stanie samodzielnie znaleźć kuwety po zapachu i nauczy się, gdzie się ona znajduje. Potem zostaw pupila w spokoju. Aby mieć pewność, że kot czuje się komfortowo, używaj żwirku do kuwety, który pochłania nieprzyjemne zapachy i nie tworzy grudek, takiego jak żwirek Catsan®.
 

Utrzymywanie czystości

W dziczy wielkie koty przykładają dużą wagę do kwestii czystości i zdrowia, upewniając się, że jedzą i piją w innym miejscu niż to, gdzie załatwiają swoje potrzeby. Twój mały kotek jest taki sam, więc postaw kuwetę w pewnej odległości od miejsca, w którym on je i pije. Ważne jest również codzienne czyszczenie kuwety.
 

Wypadki się zdarzają 

Czy Twój kotek nagle zaczął mieć „małe wypadki”? Oto kilka przyczyn:
  • Kuweta może być brudna.
  • Możliwe, że szuka Twojej uwagi.
  • Może czuć, że ktoś wtargnął na jego terytorium.
  • Kot mógł osiągnąć dojrzałość płciową.
Jeśli wypadki będą się powtarzać, poproś lekarza weterynarii o radę, w jaki sposób pomóc kotu.
 

Jak sprzątać 

Wiele środków czyszczących pachnie podobnie do moczu kota, więc jeśli sprzątasz przy ich użyciu, możesz wbrew swoim intencjom zostawiać sygnał dla swojego pupila, zachęcający go do niechcianego zachowania.


Nagradzanie sukcesu 

Kiedy Twój kociak z powodzeniem korzysta już z kuwety, koniecznie go pochwal – mały koci przysmak może być nagrodą. W ten sposób wkrótce nauczy się kojarzyć kuwetę z przyjemnym doznaniem. Trzeba okazać kociakowi odrobinę cierpliwości i dużo zachęty, a on szybko przyzwyczai się do korzystania z kuwety.
 
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records