WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Ugniatanie lapkami","url":"\/kocieta\/zachowanie\/ugniatanie-lapkami"}]

Ugniatanie łapkami

Kitten-0.jpg

Nie ma nic słodszego niż leżący na kolanach malutki kotek, który ugniata Twoje nogi łapkami. To odpowiednik kociego masażu. Dzięki takiej demonstracji uczuć i zadowolenia Twój pupil pokazuje naturalne zachowanie, które zna od czasów narodzin – w taki sposób ugniatał ciało swojej mamy podczas ssania mleka.

Ugniatanie łapkami

 

Mleko matki 

Kiedy Twój kotek był malutki, ugniatał łapkami ciało matki podczas ssania – jest to instynktowne zachowanie, które przyspiesza wypływanie mleka. Dlatego ugniatanie jest czasami nazywane „mlecznym krokiem”. Utrzymując to zachowanie w miarę upływu lat, Twój kotek pokazuje Ci, jak bardzo bezpiecznie się czuje w Twoich ramionach i jaki jest zadowolony.
 

Ostre pazury 

Niezależnie od tego, jak miłe mogą być te małe masaże, czasem może się zrobić trochę nieprzyjemnie. Kiedy pazury Twojego kociaka wbijają Ci się w uda, staraj się go nie odpychać ani go nie odrzucać – matka nigdy by czegoś takiego nie zrobiła i kot może czuć się zdezorientowany. Aby temu zapobiec, połóż gruby koc lub ręcznik na kolanach, zanim zwierzak na nie wskoczy. Podczas kolejnej wizyty u lekarza weterynarii sprawdź, czy Twój kotek nie potrzebuje obcinania pazurów. 
 
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records