WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

Ugniatanie łapkami

Kitten-0.jpg

Nie ma nic słodszego niż leżący na kolanach malutki kotek, który ugniata Twoje nogi łapkami. To odpowiednik kociego masażu. Dzięki takiej demonstracji uczuć i zadowolenia Twój pupil pokazuje naturalne zachowanie, które zna od czasów narodzin – w taki sposób ugniatał ciało swojej mamy podczas ssania mleka.

Ugniatanie łapkami

 

Mleko matki 

Kiedy Twój kotek był malutki, ugniatał łapkami ciało matki podczas ssania – jest to instynktowne zachowanie, które przyspiesza wypływanie mleka. Dlatego ugniatanie jest czasami nazywane „mlecznym krokiem”. Utrzymując to zachowanie w miarę upływu lat, Twój kotek pokazuje Ci, jak bardzo bezpiecznie się czuje w Twoich ramionach i jaki jest zadowolony.
 

Ostre pazury 

Niezależnie od tego, jak miłe mogą być te małe masaże, czasem może się zrobić trochę nieprzyjemnie. Kiedy pazury Twojego kociaka wbijają Ci się w uda, staraj się go nie odpychać ani go nie odrzucać – matka nigdy by czegoś takiego nie zrobiła i kot może czuć się zdezorientowany. Aby temu zapobiec, połóż gruby koc lub ręcznik na kolanach, zanim zwierzak na nie wskoczy. Podczas kolejnej wizyty u lekarza weterynarii sprawdź, czy Twój kotek nie potrzebuje obcinania pazurów. 
 
WYBREDNY KOT?

Odpowiedz na pytania i dowiedz się, jak sprawić, że Twój kot zamruczy...nawet jeśli jest bardzo wybredny!

ROZPOCZNIJ QUIZ
Quiz Wybredny kot