WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Problemy z brzuszkiem u kotka","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja\/problemy-z-brzuszkiem-u-kotka"}]

Problemy z brzuszkiem u kotka

Kitten-0.jpg

Podobnie jak u ludzi, układ pokarmowy Twojego kociaka zamienia spożywane jedzenie w energię. Jeśli kotek ma chory brzuszek, często towarzyszy temu biegunka u kota lub zaparcia. Jeśli Twój pupil ma którykolwiek z poniższych objawów, dobrze jest poprosić lekarza weterynarii, aby go zbadał.

Problemy z brzuszkiem u kotka

 

Wymioty u kota

Jeśli Twój kot wymiotuje regularnie, a Ty martwisz się o jego zdrowie, zabierz go do lekarza weterynarii. Może się jednak zdarzyć, że jest to element kociego zachowania, w wyniku którego usuwa on z organizmu szkodliwe substancje.
 

Biegunka u kota

Biegunkę u kota może wywołać zmiana karmy, przekarmianie lub infekcja. Twój kotek powinien wypróżniać się przynajmniej raz dziennie, więc uważaj na wszelkie zmiany. Biegunka u kota powoduje odwodnienie, które może być groźne dla pupila. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii, aby uzyskać porady i dodatkowe informacje na ten temat.
 

Zaparcia

Jeśli widzisz, że Twój kotek bardzo napina się w kuwecie, to może mieć zaparcia. Podobnie jak biegunka u kota, zaparcia mogą być wynikiem zmiany diety, przekarmienia lub infekcji. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 48 godzin, najlepiej jest porozmawiać o nich z lekarzem weterynarii.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records