WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Szczepienia dla kotka","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja\/szczepienia-dla-kotka"}]

Szczepienia dla kotka

Kitten-0.jpg

Jako odpowiedzialny opiekun na pewno chcesz, aby Twój kochany kotek był szczęśliwy i zdrowy. Szczepienia są szczególnie ważne, ponieważ pomagają chronić go przed kocimi chorobami. Kiedy kotek będzie miał już wszystkie szczepienia, zyskasz pewność, że jest chroniony.

Szczepienia dla kotka

 

Kiedy szczepić? 

Twój kot prawdopodobnie dostanie pierwsze zastrzyki w wieku 9 tygodni, a następnie drugi zestaw w wieku 12 tygodni. Niektóre szczepionki mogą się różnić, dlatego najlepiej jest skonsultować dokładne terminy z lekarzem weterynarii.
Jeśli bierzesz kociaka z hodowli lub organizacji ratującej koty, poproś o kopię jego dokumentacji medycznej – może się okazać, że niektóre szczepienia ma już za sobą. 
 

Pozostawienie kota w domu 

Pełny rozwój odporności u Twojego kotka trwa do 2 tygodni po szczepieniu. W tym czasie zwierzak musi koniecznie zostać w domu.
 

Pamiętaj o terminach 

Nawet jeśli Twój kotek został zaszczepiony, pamiętaj, że musi co roku dostawać szczepienie przypominające. Przechowuj jego świadectwa szczepień w bezpiecznym miejscu – jeśli masz zamiar zostawiać dorosłego kota w hoteliku dla zwierząt, będzie trzeba je tam pokazać.
 

Wyjazd za granicę 

Jeśli planujesz zabrać kociaka poza granice kraju, zaplanuj z odpowiednim wyprzedzeniem niezbędne szczepienia. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii, aby uzyskać więcej informacji na temat podróży zagranicznych z kotem.
 
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records