WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Jak zrozumiec kota","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/jak-zrozumiec-kota"}]

Jak zrozumieć kota?

Adult-landing_0.jpg

Podobnie jak w przypadku wielkich, dzikich kotów spokrewnionych z Twoim domowym pupilem, za zachowanie kota odpowiada jego naturalny instynkt. Uświadomienie sobie tej zależności, pozwoli zrozumieć dlaczego kot robi to, co robi. W ten sposób nie wpadniesz w pułapkę myślenia, że Twój pupil jest niegrzeczny lub uparty - zdasz sobie sprawę, że jest po prostu zwierzęciem, które czuje zew natury.

Jak zrozumieć kota?

Zdając sobie sprawę, że są to naturalne zachowania kota, lepiej zrozumiesz, co on próbuje Ci przekazać i w ten sposób Wasza relacja będzie się rozwijać i umacniać. Twój kot cały czas się z Tobą komunikuje – musisz tylko patrzeć i słuchać.
 

Szanuj jego naturalne instynkty 

Każdy kot jest z natury samotnikiem. Lubi spędzać czas bez towarzystwa, zwłaszcza gdy śpi lub włóczy się po okolicy. Pamiętaj, że Twój pupil ma silny instynkt łowiecki, również w nocy. To naturalne pragnienie, którego nie da się stłumić, nawet jeśli będziesz go regularnie karmić w ciągu dnia.

Ważne, aby pozwolić kotu wyrażać i realizować jego instynktowne zachowania. Jeśli chce spędzać czas sam, dopilnuj, aby w Twoim domu były miejsca, w których może się ukryć. Większość mruczków lubi zamknięte przestrzenie, takie jak kartonowe pudełka lub kocie budki.
 

Kot to urodzony łowca 

Wszystkie duże, dzikie koty są naturalnymi łowcami. Twój pupil jest dokładnie taki sam, dlatego ważne jest, aby wspierać jego kocie zachowania, wynikające z instynktowej potrzeby bycia łowcą. Nie martw się, to nie musi oznaczać polowania na ptaki czy myszy – zwykła zabawka dla kota powinna wystarczyć. Kot w mieszkaniu także będzie miał wiele rozrywki na przykład z zabawką na wędce. To gadżet, który pozwoli mu zademonstrować wrodzone umiejętności łowieckie. Pozwól pupilowi wygrać od czasu do czasu, a będzie przepełniony dumą. Taka zabawa to też świetny sposób na wspólne spędzanie czasu.

Jeśli kot ćwiczy swoje umiejętności łowieckie w domu, to jest mniej prawdopodobne, że przyniesie Ci jakąkolwiek zdobycz złapaną na zewnątrz. Jeśli jednak znajdziesz ptaka lub mysz na progu, pamiętaj, że zwierzę kończy polowanie w miejscu, w którym czuje się najbezpieczniej. Nie jest niegrzeczny i to nie jest prezent – po prostu pokazuje, że wszędzie mu dobrze, ale w Waszym domu najlepiej.
 

Nos do komunikacji 

Podobnie jak jego kuzyni mieszkający na wolności, Twój kot wyraża siebie za pomocą komunikatów zapachowych, które zostawia poprzez drapanie, znaczenie moczem i ocieranie się. Kiedy zwierzę ociera się o ściany, meble lub drzwi, oznacza swoje terytorium. Jeśli ociera się o Twoje nogi, to tak naprawdę prawi Ci komplementy, pokazując, że jesteś jego bliskim towarzyszem.

Ślady pazurów to komunikaty wizualne. Dopilnuj, aby kot miał w domu wyznaczony obszar, który może drapać, a nawet zachęcaj go do tego. Drapanie pomaga wzmacniać i ostrzyć kocie pazury Sprawdź, jak nauczyć kota korzystać z drapaka i zapewnij mu taki sprzęt. Uchroni to Twoje meble przed zniszczeniem.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records