WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Przynoszenie zdobyczy do domu","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/przynoszenie-zdobyczy-do-domu"}]

Przynoszenie zdobyczy do domu

Kitten-0.jpg

Jak wszystkie duże koty żyjące na wolności, Twój uroczy kociak jest w rzeczywistości budzącym grozę łowcą. Polowanie i łapanie ofiar to istotny element naturalnego zachowania kota, więc jest duża szansa, że czasami zechce zabrać zdobycz do domu.

Przynoszenie zdobyczy do domu

 

Trzymanie zdobyczy 

Głównym powodem, dla którego Twój pupil przynosi zdobycz do domu, jest dokończenie swojego polowania. Kiedy kot pierwszy raz łapie ofiarę, chwyta ją w dowolnym miejscu ciała. Aby jednak zabić, musi ugryźć ją w szyję. Nie może zmienić chwytu, z obawy przed ucieczką zdobyczy, ponadto nie ma wsparcia innych członków stada, którzy mogliby stać na straży, gdy wykonuje tę czynność. Zamiast zmieniać chwyt w miejscu, gdzie złapał ofiarę, kot zanosi ją do bezpiecznego domu. W ten sposób, nawet jeśli ofiara mu się wymknie, będzie miał większą pewność, że tam ją schwyci.
 

Małe prezenty na progu

Kiedy Twój kociak pojawi się na progu, przynosząc swoją zdobycz, wygląda to jakby przyniósł Ci prezent. W rzeczywistości Twój mały łowca po prostu podąża za swoimi naturalnymi instynktami, kończąc polowanie w miejscu, gdzie czuje się bezpiecznie i gdzie nie będą mu przeszkadzać inne drapieżniki.
 
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records