WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Poznawanie swojego kota","url":"\/kocieta\/zachowanie\/poznawanie-swojego-kota"}]

Poznawanie swojego kota

Kitten-0.jpg

Im więcej czasu spędzisz ze swoim nowym kociakiem, tym lepiej go poznasz i tym bardziej docenisz to, jak naturalne instynkty kierują jego charakterem i zachowaniem.

Poznawanie swojego kota

Choć styl życia Twojego małego kociaka w domu może wydawać się bardzo odmienny od tego, czego doświadcza na wolności, nadal zachowuje się on tak samo, jak jego dziko żyjący koci kuzyni. Zrozumienie naturalnych instynktów Twojego kotka pomoże Ci go lepiej poznać, a to istotne skoro od teraz tworzycie rodzinę.
 

Pielęgnacja kota

Pielęgnacja kota nie polega tylko na myciu się. W naturze duże koty pielęgnują się nawzajem, aby wzmocnić więzi społeczne. Takie zachowanie można naśladować, wykonując regularne sesje pielęgnacyjne z kociakiem. Nie tylko zaspokoją one jego naturalne potrzeby, ale pokocha Cię on jeszcze bardziej.
 

Ocieranie

W dziczy wielkie koty używają zapachu, aby zostawiać złożone sygnały, które pomagają im zabezpieczyć swoje terytorium i uniknąć konfliktów. Znaczenie zapachem ustanawia i wzmacnia również więzi społeczne. Jednym ze sposobów, w jaki duże koty zostawiają swój zapach, jest ocieranie się o różne rzeczy. Kiedy Twój kot ociera się o Ciebie w domu, oznacza Cię jako członka swojej rodziny. Koniecznie odwzajemnij jego uczucie dużą dozą głaskania i mnóstwem miłości.
 

Napięcia terytorialne 

Jeśli wprowadzisz do domu drugiego kota lub jeśli pojawi się nowe dziecko, możesz zauważyć, że Twój kot zmienił swoje nawyki toaletowe, oddając mocz w miejscach innych niż kuweta. Nie ma w tym nic niezwykłego – to naturalna reakcja na to, co kot widzi jako zagrożenie dla swojego terytorium.

Prawdopodobnie odetchniesz z ulgą, gdy wszystko wróci do normy.
 

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu kociakowi w tym okresie zmian:

  • Każdemu kotu w domu należy koniecznie zapewnić osobne miski na jedzenie i wodę, a także osobne posłania i kuwety.
  • Zapewnij swojemu kociakowi miejsca, na które może się wspinać – będzie je postrzegał jako rozszerzenie swojego terytorium.
  • Daj swojemu kotu mnóstwo czasu na ponowne ustanowienie jego terytorium .
  • Zapewnij swojemu kociakowi wiele miłości i czułości.


Codzienna rutyna

Wkrótce Twój nowy kot zapozna się z rutyną panującą w domu. Nauczy się, kiedy ludzie się budzą i idą spać, kiedy wracasz do domu z pracy, kiedy są pory posiłków i jak lubisz odpoczywać wieczorami. Jeśli utrzymasz tę rutynę i pozwolisz, aby Twój kotek był jej częścią, szybko stanie się towarzyskim i pewnym siebie członkiem Twojej rodziny.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records