WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Letnie ochlodzenie dla kota","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zdrowie-i-pielegnacja\/letnie-ochlodzenie-dla-kota"}]

Letnie ochłodzenie dla kota

Adult-landing_0.jpg

Tak jak dzicy kuzyni kota żyjący na wolności, Twój pupil uwielbia przeciągać się i wygrzewać w słońcu. To naturalne zachowanie kota, ale bywa niebezpieczne i może skutkować oparzeniami. Jest na to szczególnie narażony, jeśli leży na gorącym tarasie i ma jasną sierść (lub nie ma jej wcale) oraz różowy nos lub skórę.

Letnie ochłodzenie dla kota

Kiedy nadchodzi lato, musisz uważać na kota, przebywającego na słońcu. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby kot się nie przegrzał.
 

Jak poradzić sobie z kotem kochającym słońce? 

Możesz pomóc swojemu kotu, aranżując zacienione obszary w jego ulubionych miejscach do wygrzewania się w słońcu. Twój koci przyjaciel pokocha kartonowe pudełka – spróbuj obrócić je na bok, aby stworzyć schronienie, w którym będzie mógł spać.

Oczywiście może okazać się, że Twój kochający słońce kot zignoruje stworzony przez Ciebie cień i przeniesie się z powrotem w słoneczne miejsce. Jeśli tak się stanie, a Ty martwisz się ryzykiem oparzeń słonecznych, spróbuj zatrzymać zwierzę w domu, kiedy słońce świeci najintensywniej.
 

Krem przeciwsłoneczny

Jeśli Twój kot figluje w upale, a Ty nie chcesz psuć mu zabawy, możesz użyć kremu z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić jego wrażliwe uszy i skórę. Prawdopodobnie na początku mu się to nie spodoba, a może nawet spróbuje zetrzeć krem. Upewnij się, że wybrałeś nietoksyczny preparat dla zwierząt.
 

Szklarniowe lenistwo 

Jeśli masz szklarnię, koniecznie zamykaj jej drzwi, aby powstrzymać kota przed wejściem do środka. Jeśli zostanie w niej uwięziony latem, może doznać udaru cieplnego. Należy również zniechęcić zwierzę do zażywania kąpieli słonecznej na dachu szklarni – masa jego ciała może spowodować pęknięcie rozgrzanego szkła.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records