WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Senior","url":"\/opieka\/senior"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/opieka\/senior\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Czeste problemy zdrowotne starszych kotow","url":"\/opieka\/senior\/zdrowie-i-pielegnacja\/czeste-problemy-zdrowotne-starszych-kotow"}]

Częste problemy zdrowotne starszych kotów

7plus-desktop.jpg

Kiedy Twój kot zaczyna się starzeć, prawdopodobnie coraz częściej będziesz musiał zabierać go do lekarza weterynarii. Dzięki trosce i uwadze poświęconej kociemu przyjacielowi szybko zorientujesz się, gdy pojawi się u niego problem zdrowotny. Będziesz mógł zareagować na czas i udać się z nim do lekarza weterynarii, aby wdrożył odpowiednie leczenie.

Częste problemy zdrowotne starszych kotów

 

Częste problemy zdrowotne 

Lista typowych schorzeń, którą mogą dotknąć Twojego kota wraz z wiekiem:
  • problemy z układem moczowym,
  • problemy z sercem,
  • problemy ze stawami,
  • zaćma,
  • problemy dotyczące zdrowia jamy ustnej.


Jak dbać o oczy i uszy swojego kota?

Skontroluj oczy kota, aby sprawdzić, czy nie rozwija się u niego choroba oczu - zaćma (zmatowienie soczewek w oku). Jeśli zwierzę ma zaćmę, w jego oczach pojawi się mglista, szara plama. W miarę rozwoju choroby, Twój kot będzie stopniowo widział coraz mniej.

Wraz z wiekiem kot może mieć również problemy ze słuchem. Jako naturalny łowca, Twój pupil całe życie polega na wrażliwych uszach, więc warto zwrócić uwagę na wszelkie zmiany w jego zachowaniu.

Nawet jeśli kot w starszym wieku jest niewidomy lub głuchy, nadal może cieszyć się szczęśliwym i zdrowym życiem. Wystarczy usunąć z domu potencjalne zagrożenia i starać się pilnować, aby nie znalazł się w żadnej niebezpiecznej sytuacji.
 

Zęby Twojego kota 

W starszym wieku kot senior może mieć obolałe dziąsła, nieświeży oddech, a nawet stracić część ostrych zębów łowcy. Jeśli obawiasz się o zdrowie jamy ustnej swojego zwierzęcia, to skonsultuj jej stan z lekarzem weterynarii. Może on zalecić zabieg chirurgiczny nawet u kotów w podeszłym wieku, jeśli mają zdrowe serce i sprawną wątrobę. Zły stan jamy ustnej jest większym zagrożeniem dla życia czworonoga niż narkoza.

Możesz pomóc ukoić bolące dziąsła kota, podając mu mokrą karmę, taką jak saszetki Whiskas dla Seniorów. Możesz też spróbować namoczyć suchą karmę w odrobinie wody, aby była delikatna i miękka.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records