WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Jak przyzwyczaic kota do nowego domu","url":"\/kocieta\/zachowanie\/jak-przyzwyczaic-kota-do-nowego-domu"}]

Jak przyzwyczaić kota do nowego domu?

Kitten-0.jpg

Przywiezienie nowego kota do domu po raz pierwszy to wielki dzień. Jego obecność zmieni Twoje życie. Zanim Twój kotek pojawi się w domu, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby pomóc mu spokojnie i szczęśliwie się zadomowić. Jeśli masz dzieci lub innego kota, dobrze jest ostrożnie i delikatnie wszystkich ze sobą zapoznać. Gdy zaczniecie swoją znajomość łagodnie, już niedługo będziecie wszyscy mieszkać szczęśliwie.

Jak przyzwyczaić kota do nowego domu?

 

Ciii!

Po przywiezieniu kociaka do domu postaraj się, aby było w miarę cicho. Nie zdziw się, jeśli na początku kot wydaje się trochę nieśmiały – wkrótce jego wrodzona ciekawość weźmie górę. Zachowaj cierpliwość i poczekaj, aż Twój kotek sam przyjdzie do Ciebie, a nie na odwrót.
 

Podnoszenie kota

Od samego początku przyzwyczajaj swojego nowego kotka do brania na ręce. Na początek zdobądź jego zaufanie, delikatnie podnosząc go w górę, podtrzymując jednocześnie tylne nogi. Następnie użyj jednej ręki, aby go podtrzymywać – w ten sposób możesz delikatnie głaskać go wolną ręką. Niezależny charakter Twojego pupila oznacza, że lubi on kontrolować swoje ruchy, więc gdy tylko zechce zejść na dół, delikatnie go puść.
 

Zapoznanie kociaka z innymi kotami

Jeśli masz już drugiego kota w domu, ważne jest, aby zapoznać je ze sobą w łagodny sposób. Nie martw się – istnieje prosta sztuczka, której możesz użyć, aby pierwsze spotkanie z nowym kotem w domu przebiegało bez problemów. Delikatnie pocieraj nowego kota starym kawałkiem ubrania – czymś, co ma Twój zapach. Znajomy zapach oznacza, że Twój nowy kotek zostanie łatwiej zaakceptowany.

Zadbaj także o to, aby starszy kot i młodszy kotek zachowały swoją niezależność - przygotuj im osobne miski, posłania i kuwety.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records