WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Naturalne instynkty twojego kotka","url":"\/kocieta\/zachowanie\/naturalne-instynkty-twojego-kotka"}]

Naturalne instynkty Twojego kotka

Kitten-0.jpg

Jako dumny opiekun nowego kota na pewno marzysz, aby Twój dom był dla niego jak najbardziej przyjazny. Na pewno chcesz też zrozumieć, dlaczego Twój koci przyjaciel zachowuje się właśnie tak, jak się zachowuje.

Naturalne instynkty Twojego kotka

Podobnie jak jego więksi, dzicy kuzyni, Twój kot zawsze poluje w pojedynkę. Uważa, że jest odpowiedzialny za własne przetrwanie i że nie potrzebuje stada, aby wydostać się z opresji. Kiedy zrozumiesz ten podstawowy fakt, przekonasz się, że ma on odzwierciedlenie we wszelkiego rodzaju naturalnych instynktach i zachowaniu kota.
 

Wbieganie i wybieganie

W dziczy duże koty zawsze poszukują potencjalnych zagrożeń. To dlatego możesz zaobserwować, że Twój kotek wbiega do pokoju i z niego wybiega – dzięki temu szybko ocenia sytuację i dostrzega możliwe niebezpieczeństwa. Jeśli Twój pupil lubi to robić, upewnij się, że jego klapka w drzwiach jest odblokowana lub że ma otwarte drzwi, przez które może łatwo przebiec.
 

Ustanawianie terytorium

Wielcy koci kuzyni Twojego pupila używają śladów pazurów, zapachów i dźwięków, aby odstraszyć rywali i oznaczyć swoje terytorium. Te oznaczenia są drogowskazami dla innych dużych kotów i muszą być regularnie odnawiane.

Zauważysz zapewne, że Twój kot robi w domu dokładnie to samo, więc to od Ciebie zależy, czy będzie mógł wyrazić te naturalne, kocie zachowania bez powodowania zbyt dużych szkód. Spróbuj podarować mu drapak lub kawałek starego dywanu.
 

Wysokie miejsca

W naturze koty wykorzystują wysoko położone punkty do obserwacji intruzów i drapieżników, a także do odnalezienia najlepszych miejsc do polowania i odpoczynku. W domu zapewnij kotu kilka miejsc, w których może siedzieć wysoko i z góry obserwować swoje „domowe terytorium”.
 

Kryjówki

Większość dużych kotów w środowisku naturalnym ma swoje ulubione kryjówki, których używają, aby rozejrzeć się po swoim terytorium. Wycofują się również do tych miejsc, gdy potrzebują odpoczynku, są przerażone lub chore. Twój kot zapewne sam znajdzie sobie kilka takich miejsc do ukrycia się, ale będzie Cię jeszcze bardziej darzył swoimi kocimi uczuciami, jeśli przygotujesz mu kilka przytulnych i wysoko położnych kryjówek.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records