WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Najdrozsze koty za ktora rase trzeba zaplacic najwiecej","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/najdrozsze-koty-za-ktora-rase-trzeba-zaplacic-najwiecej"}]

Najdroższe koty – za którą rasę trzeba zapłacić najwięcej?

Adult-landing_0.jpg

Koty bez względu na rasę są zwierzętami wyjątkowo lubianymi.

 

Koty bez względu na rasę są zwierzętami wyjątkowo lubianymi. Ich tajemnicza, a jednocześnie przyjacielska natura sprawia, że coraz częściej wybieramy je na naszych towarzyszy. Niektóre rasy okazują się jednak wyjątkowo kosztowne, co nie zmienia faktu, że najdroższe koty mają wielu miłośników gotowych na spory wydatek za niezwykłe zwierzę, które stanie się ich ukochanym kompanem. Czy jednak jesteś w stanie wydać kwotę równą wartości domu? Poznaj najdroższe koty w Polsce i na świecie! Przekonaj się, dlaczego ich cena jest tak wysoka! 

 

Spis treści:

  1. Najdroższy kot świata – cena za ashera 
  2. Najdroższe koty rasowe 

Najdroższy kot świata – cena za ashera 

Najdroższe koty w Polsce i na świecie można wymieniać długo, jednak w czołówce rankingu pod względem ceny znajduje się rasa ashera. Jest to zdecydowanie najdroższa rasa kota, wyhodowana i – co więcej – opatentowana przez firmę Lifestyle Pets (późniejsza Allerca) w USA w 2006 roku.

Ashera to hybryda kota domowego, afrykańskiego serwala i dzikiego azjatyckiego kota bengalskiego. Co wyróżnia te najdroższe koty świata? Oczywiście cena, która sięga nawet 470 tysięcy! Ponadto kot ashera powstał z myślą o alergikach. Hipoalergiczność w przypadku tej rasy została osiągnięta na poziomie 95%, ale to nie jedyna zaleta tych niezwykłych zwierząt. 

Najdroższa rasa kota osiąga imponujące rozmiary – ashera mierzy nawet 120 cm, stojąc na tylnych łapach. Jej przedstawiciele wyróżniają się również pod względem masy ciała – mogą ważyć nawet 15 kg. Ich długość życia to przeciętnie 20–25 lat, co jest ich zdecydowaną zaletą, podobnie jak stosunkowo wysoka odporność na choroby. 

Te najdroższe koty charakteryzują się bardzo przyjaznym nastawieniem do ludzi, jednak niekoniecznie do małych dzieci. Ashery wymagają sporo uwagi, z niecierpliwością wypatrują powrotu nieobecnego opiekuna. Należą do zwierząt bardzo inteligentnych, a także aktywnych, mają skłonności do ucieczek. Można je z łatwością uczyć nowych sztuczek, jednak bez wątpienia jest to rasa przeznaczona przede wszystkim dla opiekunów z dużym doświadczeniem. Obecnie najdroższy kot świata nie jest już hodowany m.in. dlatego, że pojawiają się trudności z jego rozmnażaniem i donoszeniem ciąży. 

Najdroższe koty rasowe – czołówka 

Najdroższy kot świata, w szczególności jego cena, z pewnością zaskakuje. Inne najdroższe rasy kotów również kosztują sporo i mają wiele zalet. Nie bez powodu najdroższe koty okazują się wyjątkowymi towarzyszami człowieka. 

Oto najdroższe koty rasowe i kilka ich najważniejszych cech, za które miłośnicy zwierząt są w stanie zapłacić wysoką cenę:

  • savannah – ten najdroższy kot świata może stać się naszym przyjacielem, jeśli cena rzędu 180 tys. zł nie stanowi dla nas problemu. Niektórzy przedstawiciele tej rasy kosztują znacznie mniej – cena rozpoczyna się od 6 tys. zł. Jest to stosunkowo młoda rasa. Pierwszy osobnik savannah urodził się 1986 roku jako krzyżówka kota domowego i serwala. Zwierzęta te są wyjątkowo lojalne i chętne do zabawy. Lubią pływać i aktywnie spędzać czas z opiekunem;
  • bengalski – to krzyżówka dzikiego kota bengalskiego, egipskiego kota mau i kota syjamskiego lub burmańskiego. Twórcy tej rasy udało się stworzyć najdroższe koty domowe, ponieważ zgodnie z założeniami miała to być rasa przyjazna ludziom. Te sympatyczne i zwinne zwierzęta wymagają jednak sporo pracy, zanim się oswoją i przyzwyczają do opiekuna, ale zaangażowanie w wychowanie zwykle przynosi ogromne efekty. Przedstawiciele tej rasy mogą nauczyć się wielu sztuczek, są „gadatliwe” i bardzo dobrze pływają; 
  • khao manee – występują tylko w jednym umaszczeniu – mają śnieżnobiałą sierść, praktycznie bez podszerstka. Osiągają niewielkie rozmiary i masę ciała od 2 do 5 kg. Khao manee są bardzo inteligentne i zrównoważone. Uwielbiają zabawę, ale też chwile spędzane na leniwym odpoczynku. Za przedstawiciela tej rasy zapłacimy ok. 5–12 tys. zł; 
  • egipski mau – ma długie i umięśnione ciało pokryte miękką i gęstą sierścią w cętki. Rasa ta występuje w ubarwieniu srebrzystym, brązowym lub dymnym. Luźny fałd skóry pomiędzy kolanem a bokiem umożliwia egipskiemu mau wykonywanie długich skoków. Są to zwierzęta przyjacielskie i łatwo przywiązują się do opiekuna. Uwielbiają zarówno zabawę, jak i chwile spędzane na leniwym odpoczynku;  
  • sfinks – to jednocześnie jedna z najdroższych i najbardziej rozpoznawalnych ras. Sfinks, czyli kot bez sierści, ma szczupłe i długie ciało, jednak bardzo umięśnione. Sfinksy są bardzo inteligentne i uczuciowe. Uwielbiają kontakt z opiekunem, chętnie się przytulają i towarzyszą człowiekowi w podróżach. 
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records