WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

Jak zadbać o dobry sen u kota?

Kitten-0.jpg

Kocięta uwielbiają spać. W rzeczywistości większość kotów będzie przesypiać od 13 do 16 godzin dziennie, śpiąc w dowolnym miejscu. Powód jest prosty: mięso, podstawowy składnik kociej diety, jest bogatym źródłem energii, a spanie po każdym posiłku pozwala tę energię zmagazynować.

Jak zadbać o dobry sen u kota?

Następnym razem, gdy przyłapiesz kota na drzemce, pamiętaj, że to nie przejaw lenistwa. Koci przyjaciel naśladuje naturalne zachowanie swoich dużych, dziko żyjących kuzynów. Śpiąc,  dba o regenerację i zachowuje gotowość do następnego polowania.
 

Zmierzch i świt

W dziczy większość wielkich kotów w ciągu dnia śpi w czasie intensywnych upałów, a zaczyna być aktywna o świcie i zmierzchu. To najlepszy czas na polowanie, ponieważ ich wzrok jest najostrzejszy.

Twój pupil zachowuje się w ten sam sposób, więc prawdopodobnie zauważysz, że jest aktywny wcześnie rano lub tuż przed zachodem słońca. Jeśli chcesz spędzić trochę cennego czasu z kociakiem podczas okresów jego naturalnej zwyżki energetycznej, zaplanuj zabawę o świcie i o zmierzchu.
 

Jak kotek dba o ciepło ciała

Bardzo młode kocięta nie są w stanie kontrolować temperatury ciała tak samo, jak koty dorosłe. Aby utrzymać ciepło ciała, przytulają się do matki i rodzeństwa z miotu. Dlatego dla wielu kociąt – nie wspominając już o starszych kotach – nie ma nic lepszego niż ogrzewanie się na kolanach opiekuna.
WYBREDNY KOT?

Odpowiedz na pytania i dowiedz się, jak sprawić, że Twój kot zamruczy...nawet jeśli jest bardzo wybredny!

ROZPOCZNIJ QUIZ
Quiz Wybredny kot