WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Jak zadbac o dobry sen u kota","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja\/jak-zadbac-o-dobry-sen-u-kota"}]

Jak zadbać o dobry sen u kota?

Kitten-0.jpg

Kocięta uwielbiają spać. W rzeczywistości większość kotów będzie przesypiać od 13 do 16 godzin dziennie, śpiąc w dowolnym miejscu. Powód jest prosty: mięso, podstawowy składnik kociej diety, jest bogatym źródłem energii, a spanie po każdym posiłku pozwala tę energię zmagazynować.

Jak zadbać o dobry sen u kota?

Następnym razem, gdy przyłapiesz kota na drzemce, pamiętaj, że to nie przejaw lenistwa. Koci przyjaciel naśladuje naturalne zachowanie swoich dużych, dziko żyjących kuzynów. Śpiąc,  dba o regenerację i zachowuje gotowość do następnego polowania.
 

Zmierzch i świt

W dziczy większość wielkich kotów w ciągu dnia śpi w czasie intensywnych upałów, a zaczyna być aktywna o świcie i zmierzchu. To najlepszy czas na polowanie, ponieważ ich wzrok jest najostrzejszy.

Twój pupil zachowuje się w ten sam sposób, więc prawdopodobnie zauważysz, że jest aktywny wcześnie rano lub tuż przed zachodem słońca. Jeśli chcesz spędzić trochę cennego czasu z kociakiem podczas okresów jego naturalnej zwyżki energetycznej, zaplanuj zabawę o świcie i o zmierzchu.
 

Jak kotek dba o ciepło ciała

Bardzo młode kocięta nie są w stanie kontrolować temperatury ciała tak samo, jak koty dorosłe. Aby utrzymać ciepło ciała, przytulają się do matki i rodzeństwa z miotu. Dlatego dla wielu kociąt – nie wspominając już o starszych kotach – nie ma nic lepszego niż ogrzewanie się na kolanach opiekuna.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records