WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Pchly i pasozyty u kota objawy i leczenie","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja\/pchly-i-pasozyty-u-kota-objawy-i-leczenie"}]

Pchły i pasożyty u kota – objawy i leczenie

Kitten-0.jpg

Kocie pchły łatwo zauważyć. A co ważniejsze - łatwo się ich pozbyć. Mają brązowo-czarny kolor i widać jak poruszają się w sierści kociaka. Pod futrem mogą znajdować się czarne drobinki - to odchody kocich pcheł. Obecność pcheł powoduje, że Twój pupil może się drapać lub gryźć w różnych miejscach.

Pchły i pasożyty u kota – objawy i leczenie

Pchły u kota

Możesz poprosić lekarza weterynarii o radę lub skorzystać z gotowych preparatów na pchły dla kotów, do kupienia w każdym dobrym sklepie zoologicznym – upewnij się tylko, że to, co kupujesz, jest odpowiednie dla kociąt. Niestety pchły żyją nie tylko na Twoim kociaku, ale mogą być w całym domu. Zaplanuj gruntowne, wiosenne porządki z odkurzaniem dywanów i dokładnym rozpylaniem specjalnego preparatu w całym domu.
 

Pasożyty u kota 

Istnieją 2 główne typy kocich pasożytów, o których należy pamiętać. Nicienie mogą sprawić, że Twój kociak będzie wyglądał nieco grubo, a w niektórych przypadkach mogą powodować wymioty. Tasiemce u kota wyglądają trochę jak ziarenka ryżu w kuwecie lub wokół odbytu zwierzęcia.

Jeśli zauważysz którykolwiek z nich, nie martw się. Robaki u kota są bardzo łatwe w leczeniu i można im zapobiegać. Z reguły przeprowadza się odrobaczanie kota co 2 tygodnie w wieku 5-12 tygodni, a następnie co 3-6 miesięcy. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii, aby uzyskać wszystkie potrzebne porady i wsparcie.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records